Nebyla nalezena žádná místa, prosím zjednodušte dotaz.

Další možnosti spolupráce

Hledáme technicky orientované členy týmu, kteří chtějí pracovat na mezinárodních projektech, učit se od zkušenějších kolegů a osobně i profesně růst. Každý náš projekt je jiný. Nabízíme zázemí mezinárodní společnosti. Naše práce je vázána termíny, takže je to občas trochu adrenalin 🙂

Chcete si ověřit teoretické znalosti v praxi a výrazně si je rozšířit?
Dokončil/a jste nebo dokončujete studium VŠ?
Mluvíte anglicky?

Nabízíme vstupní pozice inženýrů pro absolventy v těchto odděleních:

 • strojní (statické aparáty - tlakové nádoby, atd.)
 • měření a regulace
 • potrubí (3D modelování)
 • nákup (technické zaměření)
 • stavební (betonové konstrukce, REVIT)
 • elektro (VN, NN zařízení, výpočty)

Chcete mít možnost koukat pod ruce zkušeným profesionálům?
Potřebujete odbornou a časově flexibilní práci?
Chcete být součástí týmu?


Preferujeme studenty se zájmem o dlouhodobou spolupráci v těchto odděleních:

 • strojní (tlakové nádoby)
 • elektro (VN, NN zařízení, výpočty)
 • měření a regulace
 • potrubí

Možnost spolupráce na diplomové nebo jiné práci nabízíme přednostně našim studentům na praxi.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Naše zaměření

Jsme inženýrská společnost s dlouholetými zkušenostmi poskytující komplexní služby v oblasti projekce, zajištění dodávek, řízení výstavby a uvádění do provozu investičních celků v oboru chemie dusíku. Naše projekty jsou realizovány celosvětově. V ČR navazujeme na inženýrskou tradici od r. 1950. Naším vlastníkem je švýcarská společnost Casale, světový technologický lídr s tradicí od roku 1921 www.casale.ch

Naše projekty

Patříme do světové špičky v realizaci výroben kyseliny dusičné. Realizovali jsme dvě kapacitně největší jednotlaké výrobny jednotky kyseliny dusičné (900 tun za den), jejichž výrobní kapacitu pro naše zákazníky aktuálně dále navyšujeme. Taktéž jsme realizovali dvě největší dvojtlaké jednotky v Evropě (1500 tun za den).  

Know-How

Naše mateřská firma je vlastníkem licencí k technologiím výroby čpavku, močoviny, kyseliny dusičné, ledku amonného, melaminu a kombinovaných hnojiv. Spojením know-how Casale a zkušeností Casale Project s realizací projektů na klíč vznikla unikátní firma, která je schopna dodávat celé výrobní komplexy na základě vlastních technologií.

Tipy od personalisty

 • Čekejte, že Vás budeme kontaktovat nejprve telefonicky
 • Pokud Vás zastihneme nevhod, nevadí, můžete se nám ozvat, až se Vám to bude hodit
 • Nečekejte u nás Assessment centrum, ale příjemnou schůzku, kde se potkáte i s potenciálním nadřízeným
 • Nové kolegy si poctivě vybíráme dle jejich motivace, odborných dovedností, schopností komunikace a týmové práce
 • Čekejte krátký rozhovor i v angličtině
 • Každému se vždy ozveme, proto zvedejte hovory i z neznámých čísel 🙂

Benefity

Vážíme si našich zaměstnanců, a proto oceňujeme jejich práci u nás i firemními benefity:

Využití Aj

Využití angličtiny na denní bázi, možnost využití dalších jazyků v závislosti na projektu.

Firemní vzdělávání

Podporujeme naše kolegy v odborném, manažerském i jazykovém vzdělávání.

Příspěvky

Příspěvky na stravování, dopravu a penzijní připojištění

Týden dovolené navíc

Během roku můžete užít
5 dní volna navíc.

13. plat

Jedna výplata nad rámec standardu vždy potěší.

Multisport karta

Kartu můžete využít v tisícovce sportovních areálů.

Příběh absolventa

Věřím na štěstí. Čím více se snažím, tím více štěstí mám.

Jakub Tyml

Jakub Tyml

Junior Inženýr - Projektant měření a regulace

Jak jsi se k této příležitosti dostal?

Vždycky jsem chtěl pracovat s výpočetní technikou a řídicími systémy. Podle toho jsem si vybíral střední i vysokou školu se zaměřením na elektrotechniku. Pro diplomku mě jednoznačně zaujalo téma na oživení a řízení modelu dopravníku pomocí programovatelných logických automatů. A pak už jsem si „jen“ hledal práci v oboru. Měl jsem více možností a nakonec jsem si vybral přístup menší firmy, neformálního nadřízeného a přátelské prostředí.

Jaký byl Tvůj studijní obor?

Studoval jsem na Technické universitě v Liberci obor Elektronické informační a řídicí systémy na bakalářském studiu a obor Informační technologie na magisterském studiu.

Co je obsahem Tvé práce?

Pracuji v oddělení měření a regulace, které de facto zakončuje celý technologický proces. Zajišťuje část od řídicího systému k čidlům a zpětnou vazbu operátorovi. V naší profesi se můžete setkat např. s návrhem skříní řídicího systému, zapojovacích schémat, měřicích přístrojů či projektováním kabelových tras.

Vzhledem k mé juniorské pozici se všechny tyto činnosti snažím co nejlépe naučit a získat tak zkušenosti, vědomosti a časem i odbornou samostatnost.

Na čem nyní pracuješ?

V současné době projektuji kabelové trasy na projektu do Uzbekistánu. Znamená to, že se musím orientovat ve 3D modelu stavby a technologie a navrhnout kabelovou trasu s ohledem na stávající technologii.

Občas řeším kuriózní situace nebo třeba nedostatek místa pro naše kabelové trasy. Proto se těším na stavbu, abych viděl, jak se moje návrhy realizovaly v praxi.

Jak důležitá je pro Tebe znalost cizího jazyka?

Většina našich projektů je zahraničních a navíc máme kolegy ve společnosti Casale ve Švýcarsku, angličtinu tedy používám často. Hodila by se i italština nebo ruština. Na angličtinu a ruštinu máme jazykové kurzy, kde můžeme své znalosti zdokonalit a získat sebevědomí pro jednání s kolegy, dodavateli i investorem.

Proč jsi si mezi velkým výběrem na trhu vybral právě tuto práci?

Práce projektanta je přece nesmírně zajímavá činnost. Baví mě, že člověk něco navrhne a pak se jede podívat na stavbu, kde má možnost vidět, jestli jeho řešení funguje nebo jestli má příště udělat něco lépe.

Na stavbě se také dostanete k řešení problémů, které v kanceláři nevidíte.  Zatím jsem se byl krátce podívat na naši jednotku v Rumunsku, u dodavatele v Maďarsku a těším se, že pojedu do Švédska.

Dalším parametrem bylo určitě dobré umístění společnosti v širším centru Prahy přímo u metra, férový šéf a vstřícní kolegové, za kterými mohu kdykoli přijít pro radu.

Jak se Ti líbí prostředí ve společnosti?

Prostředí je mezinárodní – máme u nás i řadu kolegů ze zahraničí, a tak může člověk trénovat angličtinu i v kuchyňce 😊

Naše společnost se nedávno přestěhovala do moderních kanceláří v Karlíně s pohodlnými židlemi a kuchyňkami, kde si můžete ohřát jídlo a posedět.

Jaké máš kolegy?

Kolegů si moc vážím, jednak se toho od nich hodně naučím a vždy, když potřebuji pomoc, poradí mi. I mimo firemní akce si občas rádi zajdeme na PubQuiz nebo jen tak posedět. Kolegové mě také lákají na fotbal, ale zatím mi to časově moc nevychází.

Příběh manažera

Ing. Petr Svoboda, Ph.D.

Ing. Petr Svoboda, Ph.D.

Head of Process Division

Co Tě přivedlo do firmy Casale Project?

Během studia na VŠCHT Praha jsem pracoval na Ústavu chemických procesů AV ČR. Kombinovali jsme teoretický a praktický výzkum. Velkou část studia (i doktorandského) jsem strávil v montérkách při budování poloprovozního zařízení. Postup od technologického návrhu až po realizaci a provoz byl také základním motivem pro změnu mého života. Chtěl jsem se účastnit procesu, který začíná u stolu návrhem technologického schématu a končí provozem, který zaměstnává lidi a produkuje výrobek, o který je zájem.

Jak dlouho ve firmě pracuješ a jaká je Tvá aktuální pracovní pozice?

Ve firmě pracuji patnáctým rokem, v současnosti na pozici vedoucího procesní divize, která pokrývá potřeby Casale Project v oboru procesního inženýrství. Základním charakterem divize je postupný růst pracovníků. Každý nový zaměstnanec, který k nám nastupuje po ukončení studia, projde řadou pozic, které směřují ke schopnosti samostatné, vysoce odborné a odpovědné práce. Jedná se o dlouhodobý proces, kde odborné vzdělání, jako základní předpoklad, musí být v čase doplněno zkušenostmi.

Jak funguje Tvůj tým?

Můj tým v Casale Project je v současnosti složen ze šestnácti kolegů a kolegyň, kteří zajišťují všechny činnosti dané naší profesí. V rámci realizovaných projektů je v každém oboru vždy nominován tzv. inženýr projektu, který odpovídá za danou oblast řešení. V našem případě je to procesní inženýr odpovědný za výběr a realizaci technologických řešení.

Co si pod tím máme představit?

K této činnosti patří příprava technologických schémat (tzv. P&ID), bilancí, dat pro měření a regulaci, procesních dat pro technologická zařízení (čerpadla, výměníky, nádoby, atd.), dimenzování potrubních tras a v neposlední řadě spolupráce s ostatními profesemi. Z rozsahu činnosti je zřejmé, že jeden člověk nemůže tento objem práce zvládnout, a proto jsou naše týmy tvořeny vždy zkušeným inženýrem, kterého doplňují mladší kolegové. Veškerá naše činnost je prováděna v databázovém prostředí.

Co považuješ na svojí práci za nejzajímavější?

Pro mě je důležitá rozmanitost práce. I když realizujeme několikátou technologickou linku, která vyrábí stejný produkt, je každý projekt vždy jedinečný a neopakovatelný. Je obrovský rozdíl, když navrhuješ technologii, která bude instalována v rovníkové nebo severní oblasti. Je nutné se vyrovnat např. se špatnou kvalitou vstupující vody, teplotními extrémy, ekologickými požadavky, technickými regulacemi, složením slitin pro výrobu zařízení, s technickými zdroji v místě realizace atp.

Co Tě motivuje?

Naprosto jedinečný pocit nastává na konci projektu, kdy je výrobní jednotka předána zákazníkovi. Projekt trvá běžně tři roky. Na začátku máme v ruce pouze několik desítek stran smlouvy, které se postupně zhmotňují v konečný cíl. Naše profese prochází všemi fázemi projektu, tedy i uváděním jednotky do provozu, kde dostaneme okamžitě zpětnou vazbu na kvalitu své práce.

Podle jakých kritérií si vybíráš nové kolegy kromě odborných znalostí a znalosti angličtiny?

Hlavním kritériem je spolehlivost a trpělivost. Každý, kdo se účastní projektu, si musí být vědom důležitosti práce, kterou vykonává. Vzhledem k tomu, že naše projekty trvají několik let a objem zpracovávaných dat je enormní, musí být na každého člena týmu spolehnutí. Kolegialita a loajálnost jsou pilířem naší divize. Trávíme spolu mnoho času a vzájemné vztahy jsou klíčem k našemu společnému úspěchu.

Co bys doporučil studentům/absolventům, kteří by chtěli v Casale Project pracovat?

V první řadě by si měl uchazeč na našich internetových stránkách zjistit, co děláme.
Byl bych rád, aby si položil otázku: „Proč chci pracovat v inženýrské firmě a co od toho očekávám?“.
Pokud je odpověď: „Hledám dlouhodobou a zajímavou práci v mezinárodním prostředí“, je to ten pravý čas si u nás domluvit schůzku.

Virtuální prohlídka

Pomáháme

Podporujeme i místní komunity

Pomáháme

Podpora VŠ, studentů a výzkumu

Podporujeme výzkumnou činnost studentů Fakulty chemicko-inženýrské a Fakulty chemické technologie sponzorskými příspěvky na odměny úspěšných řešitelů vědeckých úkolů. Naši zaměstnanci zasedají v hodnotících odborných komisích Studentské vědecké konference VŠCHT. Každý rok takto podpoříme asi 5-10 studentů. Podílíme se na výuce předmětu Procesní inženýrství a design na Ústavu chemického inženýrství přednáškou o průběhu a všech fázích projektu v praxi a také zadáním úlohy pro řešení Procesního projektu, ve kterém studenti své nabyté teoretické znalosti uplatňují při řešení praktického problému.

Hřiště v Dětském domově Dolní Počernice.

V rámci projektu “Jedna dobrá věc“ jsme sponzorovali vybudování hřiště v Dětském domově Dolní Počernice.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti CASALE PROJECT a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.