1 volné místo
Pro studenty a absolventy

 • Osobní bankéř - Praha
  Expobank CZ
  britská angličtina
  ruština
  čeština
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Středoškolské

Další možnosti spolupráce

Spolupráce

10 měsíční program určený studentům VŠ, především ekonomického zaměření. Jedná se o spolupráci v rozsahu polovičního úvazku, zeměřenou na získání juniorské pracovní i odborné zkušenosti. Hledáme studenty hovořící anglicky, rusky a česky. Úspěšným účastníkům rádi nabídneme trvalý pracovní poměr.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Historie a současnost společnosti

Banka byla založena v roce 1991 a zaměřuje se na poskytování služeb korporátním, privátní a affluentním individuálním klientům.

Klientům nabízíme dlouholetou zkušenost na českém trhu navazující na to nejlepší od předchozího německého vlastníka LBBW, mezinárodní management, sesterské banky v Lotyšku či Rusku a více než 20 let úspěšného bankovního řízení majoritního vlastníka banky, Igora Kima, který se dlouhodobě pohybuje na mezinárodních trzích.

Naše mise

Věříme, že naše banka je jiná než ostatní. Potřeby každého z našich klientů vnímáme individuálně. Proto nenabízíme bankovní produkty, ale řešení, která pomáhají našim klientům k úspěchu a růstu. Nenastavujeme pravidla a procesy, které vyhovují nám, ale necháme klienty, aby si sami vybrali to, co potřebují. Náš standard není určován trhem, ale vytváříme jej sami. Nabízíme individuální přístup díky efektivní týmové práci.

Hlavní cíle banky

Udržování vysoké úrovně likvidity a kapitálu, digitální transformace banky reflektující aktuální světové trendy v bankovnictví.

Příběh absolventa

Michal pracuje v naší bance od ukončení školy. Aktuálně zastává pozici Manažera digitální pobočky a je klíčovou osobou digitální transformace naší banky.

Michal Skalický

Michal Skalický

Manažer digitální pobočky

Jak jste se do banky „dostal“ ?

Hlavním vchodem 😊

Po škole jsem se hlásil do velkých konzultačních firem, ale přes jejich assessment centra jsem neprošel. V rámci toho nejnáročnějšího, kde jsem se hlásil do IT divize, hodnotili asi 5 různých parametrů, od logiky, po rychlý úsudek, odhad atd. jsem si vedl velmi slušně.Nicméně jsem tragicky propadl ve cvičení, kde byli asi třemi čarami nakresleni panáčci a mělo se u nich určit, jakou mají náladu. Jelikož jsem několikrát ani nepoznal, že jde o panáčka, testem jsem, s velmi špatným výsledkem, neprošel. Po této zkušenosti jsem se asi na vteřinu zhroutil v domnění, že jsem ten největší sociopat, který ani nepozná náladu panáčka, ale záhy jsem usoudil, že tyto firmy spíše pravděpodobně nejsou pro mě 😊 . Hledal jsem tedy menší firmu z oblasti financí, našel Expobank, šel na první a pak i druhé kolo výběrového řízení a úspěšně prošel.

Co vám práce v Expobance dala?

Spoustu příležitostí k osobnímu rozvoji. Když porovnám absolventa, který před více jak šesti lety nastoupil, s mým dnešním já, určitě vidím jasný pokrok v mnoha oblastech. Banka mne nechala se rozvíjet v mnou zvolených oblastech, což je vždy k nezaplacení.

Co byste chtěli vzkázat, doporučit absolventům?

Rozhodně doporučuji proaktivitu. Pokud jste proaktivní, vymýšlíte sami zajímavé nápady, jak pomoci firmě ve zlepšení, můžete z toho jen získat. Pokud vymyslíte zajímavý nápad, který se zalíbí i vašim nadřízeným, dostanete s největší pravděpodobností za úkol takovou věc realizovat. Úkoly, které vznikly z vašeho nápadu, jsou zpravidla ty nejzábavnější a bude se vám na nich nejlépe pracovat, protože vám je nikdo nezadal, ale zadali jste si je sami. Ono stěžovat si na úkol, který si sami nadefinujete a zadáte snad ani nejde 😊 .

Příběh manažera

Jiří je Ředitelem oddělení Treasury ALM. V naší bance již působí téměř 25 let.

Jiří Bečvář

Jiří Bečvář

Ředitel oddělení Treasury ALM

Jak jste se do banky „dostal“ ?

Náhodou, můj tehdejší šéf potřeboval kolegu na oběd s vedením naší banky. A já zrovna měl velkou chuť na pořádný steak v hotelu Esplanade.

Následující den mě naše Banka oslovila a dala nabídku na práci v Treasury.  Nabídka se nedala odmítnout, protože byla o 100% lepší než můj tehdejší plat.

Co vám práce v Expobance dala?

25 let zkušeností, manželku, byt, asi 10 aut, něco málo úspor, krásný výhled na Karlův most a spoustu zážitků, které mi zůstanou, až budu v důchodu.

Co vás na vaší práci baví, co na ní máte rádi?

Kolektiv, kapku vzrušení, když se daří

Co byste chtěli vzkázat, doporučit absolventům?

Cestujte, mějte se rádi a nenechte se odradit prvním neúspěchem, jste lepší, než si kolikrát myslíte.

Pomáháme

Hlásíme k principům firemní společenské odpovědnosti. Podporujeme obecně prospěšné organizace a významné kulturní a společenské akce.

Národní ústav pro autismus, z.ú.

Jsme Generálním partnerem od roku 2007

Financujeme projekt poskytování osobní asistence a respitních a odlehčovacích služeb lidem – zejména dětem – s autismem žijícím v České republice.

Německá škola v Praze

Expobank CZ a.s. je finančním partnerem školy od roku 2009. Podpora zahrnuje finanční a nefinanční plnění, včetně seminářů a přednášek na finanční téma..

SenSen – Senzační Senioři

Expobank se stala v roce 2015 partnerem Ceny Senior roku, kterou pravidelně vyhlašuje Nadace Charty 77 v rámci svého projektu SenSen (Senzační senioři).

Cílem Ceny Senior roku je veřejnosti představovat seniory jako významnou součást společnosti a zdůraznit jejich výjimečné výkony, počiny a práci. Je tak šířeno povědomí, že mají i přes svůj věk stále co nabídnout, dokáží být aktivní, být oporou jiným a svým příkladem inspirovat ostatní. Udělení ceny má podpořit tyto seniory v jejich dalších aktivitách a posílit jejich sebeuvědomění, důvěru ve vlastní schopnosti a společenskou cenu.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Expobank CZ a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.