19 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Začni svoji kariéru v IKEA! Možností je mnoho. Nabízíme pozice s různou výší pracovních úvazků a různou flexibilitou pracovní doby. Můžeš se zapojit do prodeje, logistiky, nákupu, uplatnit se v oddělení služeb zákazníkům, marketingu nebo v administrativě.

Spolupráce

Každé zaměstnání je podstatné pro fungování celé IKEA a každého zaměstnance považujeme za rovnocenného člena týmu. Takže nejsi jako brigádník ochuzen, ale můžeš čerpat veškeré benefity jako ostatní zaměstnanci, i kdyby ses u nás zdržel jen na krátkou dobu nebo budeš mít pouze částečný úvazek. Máme rádi dlouhodobé vztahy, proto studenti často rozvíjejí svoji kariéru v IKEA i po skončení studia. Důležité je, jestli sdílíš naše hodnoty, chceš se učit novým věcem a nebojíš se dělat chyby.

 IKEA je mezinárodní společnost se zastoupením po celém světě. Je celkem běžné, že se naši kolegové úspěšně uplatňují v zahraničních pobočkách IKEA i přímo v zemi jejího původu, ve Švédsku. Pokud máš chuť, můžeš se dále vzdělávat, rozvíjet se v oddělení, do kterého nastoupíš, nebo v rámci celé IKEA napříč odděleními, případně právě v zahraničí. Možností uplatnění a rozvoje je mnoho. Stačí si vybrat podle toho, co právě tebe zajímá a jakým směrem se chceš vydat.

 

IKEA pořádá rozvojový program pro střední management z obchodních domů IKEA v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Program je určen pro studenty, mladé lidi s potenciálem a absolventy z řad zaměstnanců. Program je veden v angličtině a zaměřuje se na přípravu účastníků na manažerskou roli. Získáš tady všechny důležité znalosti i praktické zkušenosti pro tvou oblast působnosti za aktivní podpory mentora, nastavíš si svůj rozvojový plán a posílíme tvoje schopnosti vést lidi.

 

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Sdílené hodnoty

Jsme různorodá skupina realistických, přímých lidí, které zajímá vše okolo zařizování domácnosti. Pocházíme z různých částí světa, ale všichni sdílíme stejnou inspirující vizi vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí. Tato vize je založená na humanistických hodnotách, které máme rovněž společné. Naše práce nás baví, věříme v lidi a jejich talent, v sílu pospolitosti a nadšení a ve férové zacházení. Neustále hledáme lidi, kteří mají stejně pozitivní postoj a hodnoty jako my.

Podporujeme různorodost

Péče o lidi, diverzita i inkluze jsou principy, které jsou pro nás v IKEA podstatné a přínosné. Nehledíme na tituly, věk, pohlaví, ani národnost. Každý jsme jiný a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst. V IKEA vytváříme prostředí, kde se naši zaměstnanci cítí oceňováni právě za jejich jedinečnost, za jejich unikátní a různorodý talent a kde každý může být sám sebou.

Naše pracovní prostředí

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš sednout u kafe a otevřeně si popovídat. V zázemí máme vlastní zaměstnaneckou restauraci a odpočinkový prostor, kde se můžeš v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.

Benefity

Nabízíme třeba poukázky k využití ve fitku nebo k nákupu vstupenek do kina. Pořádáme také společné aktivity a párty se spoustou zábavy.  Nebo od nás dostaneš příspěvek na lítačku.

Benefity

Flexibilní úvazky a směny

Hned na začátku se domluvíme, o jaký pracovní úvazek máš zájem. Pracovní doba je odlišná pro různé pracovní pozice.

Vzdělávání a růst

Samozřejmostí jsou různé interní školicí programy. Můžeš si vytvořit vlastní plán rozvoje nebo zkusit práci v různých odděleních.

Párty

V IKEA je zábava nejen při práci. Pořádáme časté párty a společné aktivity, kde se pobavíš se svými kolegy.

Flexipassy

Ideální benefit, kde si vybereš ty sám/sama, zda si zajdeš do fitka, na film do kina nebo je využiješ na dovolenou.

Cestování

V rámci mnoha našich pracovních pozic je cestování součástí pracovní náplně.

Práce v zahraničí

IKEA se neustále rozrůstá a s přibývajícími obchodními domy přicházejí i nové pracovní příležitosti.

Kantýna pro zaměstnance

Můžeš si vybrat ze široké nabídky dotovaných jídel. Káva, čaj, nealko nápoje a ovoce jsou zdarma.

Zaměstnanecká sleva

Jako zaměstnanec IKEA budeš mít možnost nakoupit si výrobky IKEA pro vlastní potřebu se slevou.

Příběh absolventa

Každý v IKEA má svůj příběh. Tereza pracovala v IKEA již při studiu na vysoké škole a po jeho ukončení se rozhodla zůstat a rozvíjet svou kariéru právě u nás.  

Tereza Kadlčíková

Tereza Kadlčíková

Vedoucí oddělení Služby zákazníkům, IKEA Ostrava

Co jsi musela splnit, abys získala současné místo?

K získání mého současné místa mi pomohly mimo jiné mé znalosti anglického jazyka, které jsem rozvíjela v průběhu celého svého studia. Také jsem musela ukázat, že ráda pracuji s lidmi a že jsem orientovaná na zákazníky.

Jak vypadá tvůj typický pracovní den?

Do práce přicházím na 8:00. Projdu si své oddělení a zkontroluji, zda je vše tak, jak má být. Pak jdu do kanceláře, v rychlosti projdu příchozí emaily a vyřeším ty nejdůležitější. Potom se převážně věnuji reklamacím zákazníků a také lidem na mém oddělení. V průběhu dne s mým týmem usilovně pracujeme na tom, aby byli zákazníci s nákupem v IKEA spokojení.

Jak se ti líbí prostředí, kde pracuješ?

Prostředí, ve kterém pracuji, je velmi dynamické. Téměř každý den se vyskytne nová situace, která vyžaduje specifické řešení. A to je právě to, co se mi líbí. Nikdy se nenudím a těším se na další výzvu. Obecně je pak prostředí v IKEA velice přátelské a nikdy nejsem na řešení sama  - vždy mi pomůžou mí kolegové.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

Jedním z důvodů, proč pracuji u této firmy, je to, že nabízí obrovské možnosti kariérního růstu. Již nyní jsem v programu pro rozvoj potenciálu a těším se na další krok v mé kariéře.

Co doporučuješ uchazečům, kteří se chtějí do IKEA přihlásit?

Není třeba se obávat, že možná nemáte konkrétní či rozsáhlé zkušenosti s danou pracovní oblastí. Firma svým zaměstnancům poskytuje skvělé zaškolení a mnoho dalších užitečných informací a tréninků. Ostatní je pak každodenní praxe 😊

Příběh manažera

Pro rozvoj lidí je potřeba dobrý manažer. Těch máme v IKEA spoustu. Jak vidí spolupráci s absolventy Romana, která je šéfkou Terezy?

Romana Wranová

Romana Wranová

Manažer oddělení Vztahy se zákazníky, IKEA Ostrava

Jaké je uplatnění studentů a absolventů v IKEA?

Jak roste IKEA, rostou s nimi profesně i její zaměstnanci. Často u nás začínají pracovat už jako studenti s menším pracovním úvazkem. Učí se nejen pracovním dovednostem, ale procházejí mnoha školeními a rozvojovými pohovory, které je připravují pro další pozice. V závislosti na možnostech pak později upravují své úvazky a přijímají větší zodpovědnosti v různých oblastech napříč celou naší organizací.

Co je největším přínosem při práci s absolventy a studenty?

Jednou z úloh každého vedoucího je rozpoznávat a rozvíjet u svých zaměstnanců jejich talent. Absolventi a studenti jsou výbornou skupinou, se kterou se dá takto pracovat. Řada z nich má chuť se v budoucnu podílet na vedení oddělení nebo obchodního domu.

Na co se mají studenti a absolventi připravit, když zvažují práci v IKEA?

Není třeba se na nic připravovat, stačí být sám sebou. Dynamické prostředí a různorodá práce otevírá možnosti projevit svůj potenciál. Vítáme nové názory, způsoby práce a nápady. Získávání zkušeností, práce v týmu - typická pro IKEA - a podpora vedoucího jsou pak každodenní realitou.

Jaký je v IKEA prostor pro další karierní růst studentů a absolventů?

Naše organizace skýtá mnoho pracovních příležitostí. Záleží na každém, jak dokáže těchto možností využít. IKEA oceňuje poctivou práci, zápal pro osobní i profesní rozvoj. Specialisté se pak mohou ucházet o práci v IKEA i mimo Českou republiku.

Virtuální prohlídka

Video

Jaké je to pracovat v IKEA? Kristína, prodej.

Staň se součástí týmu IKEA. Petra, kontaktní centrum.

Moje práce v IKEA. Dan, interiérový design.

Pomáháme

Chceme podnikat zodpovědně a podílet se na vytváření lepšího každodenního života pro lidi a komunity dotčené naší činností. Nejsme dokonalí, ale usilovně pracujeme na tom, abychom se stále zlepšovali.  Tato snaha byla vždy součástí našeho přístupu a s růstem IKEA je dnes ještě důležitější.

Pomáháme

Dobrovolnické dny v IKEA

Do Dnů pro dobrou věc IKEA se mají možnost zapojit jako dobrovolníci všichni zaměstnanci z našeho regionu a vytvořit tak lepší každodenní život dětí v neziskových organizacích. Sestavujeme nábytek, malujeme a upravujeme interiéry, uklízíme, pracujeme na zahradě nebo připravujeme akce pro děti - děláme zkrátka vše, co může zlepšit jejich život.

Projekt Spolu s vámi

Členové IKEA FAMILY nominují každoročně neziskové organizace pro děti, které může IKEA podpořit. Hlasováním pak vyberou dvacet finalistů, kterým pomůžeme. Vybereme a dodáme to nejvhodnější vybavení, smontujeme nábytek, umístíme doplňky. Pěti organizacím s nejvyšším počtem hlasů dokonce naši interiéroví dizajnéři navrhnou kompletní řešení prostoru tak, aby se v něm všichni cítili dobře.

Jsme partneři Ekoškolám

IKEA Česká republika je dlouhodobým generálním partnerem programu Ekoškola. Společně podporujeme změny ve školách, pořádáme dílny pro veřejnost a přispíváme na konferencích o udržitelném rozvoji. V programu Ekoškola se děti ze základních a středních škol učí, jak se šetrně chovat k přírodě, a zlepšují svoji školu a své okolí. Věříme, že podpora vzdělávání dětí v této oblasti pomůže chránit naši planetu, která je domovem nás všech.

Nadace IKEA Foundation

Prostřednictvím nadace IKEA Foundation pomáháme dětem v rozvojových zemích, podporujeme vzdělávání dívek a žen v nejchudších oblastech světa, zasazujeme se o prevenci a potírání dětské práce, snažíme se zlepšit životní podmínky uprchlíků v uprchlických táborech a pomoci při jejich začleňování do okolních komunit. Naši zaměstnanci, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví a neziskové činnosti, se v rámci programu Iwitness letěli přímo do Afriky podívat, jaký je výsledek naší pomoci.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti IKEA Česká republika a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.