29 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Studentům dáváme možnost spolupráce ve formě brigád, absolventům již nabízíme roční Trainee program spolu s mnoha možnostmi uplatnění na nejrůznějších pozicích napříč Kauflandem.

Spolupráce

V Kauflandu nabízíme absolventům možnost přihlásit se do našeho nového Trainee programu, který je určen pro absolventy vysokých škol. Vystudovaný obor nehraje roli, stačí zájem o retail, komunikativní angličtina nebo němčina, flexibilita, orientace na výkon a chuť být součástí silné mezinárodní společnosti. Pozici Trainee nabízíme do oblasti Provozu nebo na Centrálu.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Jedna firma, stovky příležitostí

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že Kaufland je jen o prodejnách, opak je pravdou. Za chodem všech prodejen po celé České republice totiž stojí neméně důležitá centrála, masozávod nebo naše dvě logistická centra, kde to šlape jako hodinky. Všechny tyto oblasti jsou velmi úzce propojené a tvoří jeden perfektně fungující celek.

Máme co nabídnout svým zaměstnancům

U nás se lidé nenudí. Jeden z našich benefitů je totiž program Zdraví nás baví, díky kterému mají naši zaměstnanci možnost využít lekcí běhu, jógy, poradit se s fyzioterapeutem nebo si dokonce vyzkoušet crossfit. Víme, že je třeba pečovat i o duševní pohodu, nabízíme tedy v rámci „Knihotoče“ možnost podělit se o již nepotřebné knihy s ostatními kolegy. A kdo by si stále nic z toho nevybral, máme alespoň hned u centrály výbornou restauraci s vlastním vchodem jen pro zaměstnance.

Hledáme v lidech potenciál

U nás má možnost nastartovat svou kariéru téměř každý. Nabízíme široké množství pozic od ajťáka, grafika, firemního právníka, markeťáka nebo řezníka. Máme na lidi správný „čuch“, takže když je možnost, rádi obsazujeme nově vypsané pozice interními kandidáty. Nezapomínáme také na kariérní růst. Při pravidelných ročních hodnoceních individuálně diskutujeme o možnostech rozvoje.

Příběh absolventa

Michaela Pudilová nastoupila do Kauflandu týden po státní závěrečné zkoušce na vysoké škole. Skok do opravdového pracovního kolotoče byl tedy rychlý. Přesto si ale myslí, že nebylo na co čekat.

Michaela Pudilová

Michaela Pudilová

Specialista HR marketingu

Jaké jste měla po ukončení studia očekávání od pracovního života?

Očekávání byla smíšená. Ačkoliv jsem již během studia pracovala, studium pro mě byl ještě pořád takový únik od reality, která představovala ten pomyslný dospělácký život a desítky let práce přede mnou. Zároveň jsem ale byla zvědavá, jaké firmy zaujmu a zda ocení to, co jim mohu nabídnout.

Zastáváte pozici specialisty HR marketingu v mezinárodní firmě.

To je určitě pravda. Mou velkou předností je především němčina, ale velkou roli hraje přístup nadřízeného. Ten se musí rozhodnout, zda ve svém týmu udělá prostor pro někoho, kdo teprve musí ukázat, co v něm je. A pokud čerstvý absolvent dostane pocit důvěry, myslím, že to mnohdy dokáže vykouzlit skvělé výsledky. V mém případě to tak určitě bylo.

Co podle Vás zabírá na uchazeče o zaměstnání, kteří sotva dokončili studium?

Myslím, že pokud je určitá nabízená pozice vhodná přímo pro absolventy, měla by prezentovat něco zajímavého, nového a svěžího. Aby tito lidé měli pocit, že ten přestup ze studentského do dospělého pracovního života není až tak radikální. Ne vždy to samozřejmě musí platit a nemůžu mluvit za všechny, ale v mém případě by to zabralo.

Příběh manažera

Viera Uríková vede oddělení Recruiting a péče o zaměstnance. Jako „hlava“ náboru se často setkává s uchazeči o zaměstnání, kteří jsou čerství absolventi a mají určitá očekávání od zaměstnavatele. Nyní má v týmu sama čerstvého absolventa a prozrazuje, v čem se liší od zkušených a dlouholetých pracovníků.

Viera Uríková

Viera Uríková

Vedoucí oddělení Recruiting a péče o zaměstnance

Jde podle Vás poznat, že máte v týmu absolventa?

Ano, na první pohled - je to ten, co má v ruce mobil a je pořád online 😊.

 

Může i přes nedostatek pracovních zkušeností konkurovat již zběhlým pracovníkům?

Určitě, nedostatek pracovních zkušeností kompenzuje absencí strachu z chyb, a proto se pouští odvážněji do věcí, které zkušení pracovníci nejdříve dlouze analyzují a vyhodnocují všechny klady a zápory. Odvážným štěstí přeje, takže často se to i opravdu podaří.

Máte nějakou příhodu s uchazečem o zaměstnání (absolventem), která se Vám vryla do paměti?

Na začátku jsem se musela vyrovnat s tím, že jejich vnímání hranic je jiné. Nepředjímají opatrně, kde by tak ty hranice asi mohly být, prostě to zkusí a pak si je podle reakce definují. Zkusí krajní hranice a zprůměrují to.

Představte si, že jste znovu čerstvý absolvent. Jaká by byla Vaše očekávání od zaměstnavatele?

Že nebude mít předsudky: mladý=nezkušený=neschopný. A že nebude mít strach, zkusit to se mnou.

Video

Pomáháme

Děti z dětských domovů, handicapovaní nebo potřebné rodiny. Ti všichni potřebují pomoc. V Kauflandu se snažíme ze všech sil pomáhat, a proto jsme partnerem spousty projektů, které mohou lidem v České republice zlepšit život. Jen za rok 2017 společnost Kaufland věnovala na charitativní účely více než 10 milionů korun.

Jsme generálním partnerem projektu Dr. Klaun.

V letošním roce jsme se stali generálním partnerem projektu Dr. Klaun, který realizuje nezisková organizace Chance 4 Children. Máme radost, že ve spolupráci s vyškolenými klauny pomáháme smíchem léčit dětské pacienty v osmi nemocnicích po celé České republice a usnadňovat jim tak mnohdy náročný léčebný pobyt. 

Dlouhodobě podporujeme aktivity Centra Paraple.

Už více než 20 let Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do života. A Kaufland je velmi hrdý, že může být součástí tak úžasného projektu. V letošním roce se finančně podílíme na nákupu handbiků a posilovacích strojů pro lidi s handicapem. Navíc jsme významným partnerem Běhu pro Paraple.

Helppes – výcvik asistenčních psů

Asistenční pes může být pro mnoho lidí s handicapem tím nejdůležitějším partnerem při překonávání nástrah každodenního života. Organizaci Helppes pomáháme v letošním roce uhradit nákladný výcvik dvou asistenčních psů, kteří se cvičí speciálně pro potřeby konkrétních klientů organizace.

Vánoční sbírka na všech prodejnách Kaufland

Naši zákazníci se mohou již od roku 2016 zapojit do vánoční sbírky na všech prodejnách Kaufland. Prostřednictvím koupě speciálních samolepek podporují dobrou věc. V roce 2017 se nám tímto způsobem podařilo společně získat neuvěřitelných 3 470 790 Kč ve prospěch rodin ve složité sociální a materiální situaci.

Strom splněných přání

V prosinci plní zaměstnanci centrály vánoční přání dětem z Dětského domova v Žatci. Strom splněných přání je milou akcí, při které si dobrovolní zájemci z řad zaměstnanců vyberou z jednotlivých přání, které následně zakoupí a zabalí do vánočního balíčku. Předané dárky každoročně dělají radost více než 80 dětem.

Národní potravinová sbírka

Jsme strategickým partnerem Národní potravinové sbírky. Do charitativní akce na podporu našich spoluobčanů, kteří se dostali do nelehké životní situace, se v roce 2017 zapojilo 60 prodejen Kaufland v různých místech republiky. Tisíce zákazníků pak v nich během dne darovaly více než 56,5 tuny potravin a drogistického zboží.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Kaufland a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.