54 volných míst
Pro studenty a absolventy

 • Bankovní poradce/kyně s obsluhou pokladny, Svitavy
  Komerční banka
  Pardubický kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Junior IT Infrastructure Specialist, ALD Automotive
  Komerční banka
  britská angličtina
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Specialista/ka back office, projekt KYC, Brno
  Komerční banka
  Jihomoravský kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Bankéř s obsluhou pokladny (m/ž), Brno, Nové Sady
  Komerční banka
  britská angličtina
  Jihomoravský kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Bankéř (m/ž), Jihlava - začněte i bez praxe
  Komerční banka
  britská angličtina
  kraj Vysočina
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Bankéř s obsluhou pokladny (m/ž), Uherský Brod
  Komerční banka
  britská angličtina
  Zlínský kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Osobní bankéř (m/ž) Praha 1 - Spálená
  Komerční banka
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Specialista/ka Middle Office, Business Loans, Hradec Králové
  Komerční banka
  Královéhradecký kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Bankéř (m/ž) s obsluhou pokladny, Jindřichův Hradec
  Komerční banka
  Jihočeský kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské
 • Bankéř (m/ž), Mariánské Lázně
  Komerční banka
  Karlovarský kraj
  Na plný úvazek
  Středoškolské

Další možnosti spolupráce

Pokud máte chuť nahlédnout pod pokličku bankovního oboru a chcete se učit od těch nejlepších, pak je Komerční banka tím pravým místem pro vás. Neváhejte a využijte některou z forem spolupráce. Nabízíme vám jedinečnou možnost realizovat své sny právě u nás!

Spolupráce

Své první praktické zkušenosti u nás mohou získat jak studenti univerzit a vysokých škol, tak i studenti vyšších odborných anebo středních škol. Délka stáže u nás trvá od dvou týdnů do dvou měsíců a je možné ji absolvovat v rámci celé České republiky. Záleží jen na vás, zda si stáž domluvíte sami anebo vám s její realizací rádi pomůžeme.

Studenti univerzit a vysokých škol mají u nás možnost se zapojit do dvou bankovních akademií. První z nich je FINTECH Academy, která se věnuje technickým projektům a řešením. Tou druhou je Innovation Academy, která je zaměřena na inovace a kreativní myšlení a můžete do ní vstoupit jako vítězové soutěže Dejte hlavy dohromady (čtěte níže). V obou případech se jedná o dlouhodobou a honorovanou spolupráci, při níž můžete samozřejmě pokračovat ve studiu.

Každoročně vyhlašujeme inovační soutěže pro týmy studentů vysokých škol a univerzit, kteří jsou kreativní, nápadití a inovativní. Podstatou je neotřele zpracovat projekt na námi vypsané téma a utkat se o jeho nejlepší strategické řešení. Členové vítězných týmů pak mají možnost pokračovat na svých projektech v rámci placené stáže v naší KB Innovation Academy pod záštitou útvaru Inovací.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Kdo jsme

Jsme součástí mezinárodní skupiny Société Générale, která působí ve všech kontinentech světa. Jsme mateřskou společností Skupiny Komerční banky a našim klientům nabízíme služby v oblasti retailového, podnikového i investičního bankovnictví. V letošním roce jsme obhájili 1. místo v anketě Top Zaměstnavatel a již počtvrté jsme se stali nejatraktivnějším zaměstnavatelem v kategorii Bankovnictví a investice. Také jsme se umístili na 2. místě v soutěži Stejná šance Zaměstnavatel 2018.

Více o KB se dozvíte zde.

Patříme do skupiny Société Générale

Société Générale je jednou z největších finančních skupin v eurozóně. V 83 zemích světa zaměstnává 157 tisíc zaměstnanců, z toho v České republice a na Slovensku téměř 9 tisíc.

Kromě Komerční banky patří do skupiny SG v ČR také:

Jaké vyznáváme hodnoty

 •          týmový duch – svou energii a nadání soustřeďuji na společný úspěch
 •          inovace – přicházím s novými nápady a podílím se na procesu změny
 •          odpovědnost – jednám eticky a s odvahou
 •          angažovanost – angažuji se a projevuji zájem o druhé

Co o nás řekli naši zaměstnanci

Velmi si cením možnosti skloubení rodinného a pracovního života díky pružné pracovní době a možnosti práce z domova.  A taky je tady fajn kolektiv.“ svorně tvrdí Blanka K. z Legal Departmentu a Marie H. z týmu Training and Development. Naopak studentka Andrea P. z Customer Services si pochvaluje možnost skloubit zaměstnání se studiem: “Můžu skvěle sladit práci na plný úvazek a magisterské studium.“

Další příběhy našich kolegů si můžete přečíst na http://kb.jobs.cz/stan-se-jednim-z-nas/lide-v-kb/.

Jak u nás probíhá výběrové řízení

Průběh a délka výběrového řízení závisí na druhu pracovní pozice, o kterou se ucházíte.

V rámci náborového procesu používáme při výběrových řízeních různé metody, jako jsou telefonické a osobní pohovory, assessment centra, psychologická diagnostika, dotazníkové metody, testy anebo případové studie. Ale nebojte se, společně všechno zvládneme!

Pár tipů na pohovor

 •     Připravte si strukturované CV a informace v něm uvádějte pravdivě a nezveličujte.
 •     Zvolte vhodný oděv a obuv (typově i barevně).
 •     Určitě přijďte včas. Pokud víte, že budete mít zpoždění, zavolejte personalistovi, se kterým máte domluvený pohovor.
 •     Zjistěte si dopředu informace o společnosti. Spoustu zajímavostí naleznete nejen na webu, sociálních sítích, ale třeba i ve výroční zprávě.
 •     Promyslete si, co od dané pozice očekáváte a co můžete naopak nabídnout vy sami. Vyjasněte si také své požadavky, ať už se týkají obsahu práce anebo financí.
 •     Pochlubte se relevantní referencí, pokud již nějakou máte.
 •     Dobře se na pohovor vyspěte a buďte přirození.

Benefity

Jako jedna z největších finančních institucí v České republice velmi dbáme o spokojenost našich zaměstnanců a chceme jim vytvořit takové podmínky, aby se jim u nás líbilo a byli u nás spokojeni. Proto máme pro všechny zaměstnance připravený široký balíček benefitů, jehož roční hodnota převyšuje u každého zaměstnance 50 000 Kč.

Stravenky

stravenky v hodnotě 100 Kč / den bez jakékoliv spoluúčasti

Výhodné bankovní produkty

naši zaměstnanci mohou výhodně využívat běžné a spořicí účty, platební karty včetně zlaté, hypoteční úvěry, leasing na auta za velmi výhodných podmínek

Systém Cafeterie

velkorysá nabídka slev a zvýhodnění u našich partnerů a také příspěvek od zaměstnavatele ve výši 6 720 Kč ve formě bodů do Cafeterie

Příběh absolventa

Vašek pracuje v Komerční bance 3 roky a současně ještě studuje. Na jeho práci ho nejvíce baví možnost aktivně se zapojit do aktivit Employer Brandingu a reprezentovat firmu na různých akcích a veletrzích pracovních příležitostí.

Václav Kotyk

Václav Kotyk

Talent Sourcer

Co jste musel splnit, abyste získal současné místo?

Má cesta do KB nebyla zprvu tak přímočará. O pozici LinkedIn researchera jsem se dozvěděl díky e-mailu s pracovními příležitostmi, který KB jako partner zaslala členům studentské organizace AIESEC. Protože mi skončila stáž v personální agentuře a o LinkedIn jsem se zajímal, rozhodl jsem se zaslat své CV. Následoval video-pohovor z pohodlí domova a do dvou týdnů přišla odpověď. Bohužel, negativní.

Zkušenější kandidát

Na pozici byl vybrán zkušenější kandidát, shodou okolností kamarád z AIESEC. Ten však byl po necelém půl roce vybrán do nejužšího vedení studentské organizace, kterému se chtěl plně věnovat, a Komerční banka se mi znovu ozvala. Druhé výběrové řízení jsem (i díky další absolvované stáži během onoho půl roku) vyhrál a v květnu 2015 tak začal svou kariérní dráhu v červenočerných barvách.

Příprava na pohovor

Prošel jsem si nejen základní informace o firmě, ale především daný inzerát a ujasnil si představu, co pozice, na kterou se hlásím, obnáší. Srovnal jsem si také, jaké zkušenosti a znalosti mohu nabídnout já a naopak jaké mi přinese daná pozice. A rozhodně mi neuškodilo oprášit si angličtinu.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Musím říci, že velmi pestře. Prakticky každý den je velkou částí mé práce se věnovat vyhledávání vhodných kandidátů na pozice v KB na sítích jako LinkedIn či dalších. S kandidáty následně komunikuji, řeším jejich dotazy i upřesňuji vzájemná očekávání před jejich osobním setkání s našimi manažery a mám tak vlastně možnost „prodávat“ Komerční banku jako zaměstnavatele. Tím to však rozhodně nekončí!

Employer Branding

Další velkou oblastí je právě Employer Branding, kde ať už z vlastní iniciativy, tak na základě interních zpráv, připravuji obsah, kterým se KB prezentuje na sociálních sítích jako zaměstnavatel a spravuji náš LinkedIn. Podílím se rovněž na definování celého konceptu i jeho posouzení z pohledu studenta a absolventa a sleduji nejnovější trendy v oblasti náboru a netradičních náborových kanálů.

Dodávky globálních IT systémů

Aktuálně také zodpovídám za komunikaci ohledně dodávek globálních IT systémů naší mateřské společnosti SG pro nábor kandidátů, takže jsem rovněž tak trochu „tester“. Velkým plus pro mě je, že tak mám možnost pravidelně komunikovat i argumentovat v angličtině se zástupci ostatních zemí při pravidelných Skype meetinzích i mailem.

Veletrhy a další akce

Jaro a podzim mi pak také zpestřují četné veletrhy, ale menší akce a tréninky pro partnerské studentské organizace jako AIESEC, a kde KB reprezentuji, se konají prakticky po celý rok. Třeba se na nějaké potkáme.

Co považujete za dobu, co ve firmě pracujete, za svůj největší úspěch?

Za největší úspěch považuji možnost být přítomen okamžikům, kdy se vám podaří vyhledat ať už cíleně přes LinkedIn, anebo při různých příležitostech, kdy prezentujete firmu jako skvělého zaměstnavatele, dobrého kandidáta, který je pro danou pozici nejlepší a on sám se na ní může rozvíjet a růst.

Jaké byly Vaše představy, když jste do Komerčky nastupoval, splnily se?

Možná to bude znít jako klišé, ale byly o dost překonány.   😊 Nejsme určitě žádný „nudný korporát“, ale firma, kde se cení a aplikují nápady a inovace přicházející od vlastních zaměstnanců. Rovněž vidím díky působení na oddělení Lidských zdrojů „přímo od zdroje“ velkou podporu zaměstnancům a to i v nečekaných životních situacích, vidím, že se o ně společnost aktivně stará a nabízí jim také velkou řadu benefitů.

Flexibilita u většiny brigád

Velmi si také vážím flexibility, kterou u většiny brigád můžeme nabídnout. Ta přišla vhod nejen ve zkouškovém, či při psaní závěrečné práce, ale i o prázdninách. U mnoha manažerů je pak patrná podpora Erasmu či zahraničních stáží, které berou ne jako komplikaci, ale naopak obohacení svých brigádníků i potenciální přínos pro jejich další práci u nás po návratu. Bonusem také je, že jsem poznal, jak velká banka funguje nejen z pohledu klienta, ale i z té druhé strany.

Příběh manažera

„Do Komerční banky jsem nastoupil téměř před 16 lety jako student 2. ročníku vysoké školy a za tu dobu jsem vystřídal celou řadu pozic až do současné pozice ředitele pobočky. Říká se, že by člověk měl vyzkoušet všechno – tak už to 16 let zkouším!“

Michal Kracík

Michal Kracík

Ředitel pobočky

Co vás přivedlo do Komerční banky?

O prázdninách ve 2. ročníku vysoké školy mě oslovil kamarád, který v Komerční bance v telefonním centru v Liberci již pracoval, že banka hledá studenty na brigádu. Říkal, že je to celkem dobrý a že si myslí, že by mě to mohlo bavit. Ani jsem moc nezjišťoval, o co se jedná, a přihlásil jsem se. Jednalo se o pozici telefonního bankéře, který vyřizoval požadavky klientů po telefonu. A měl pravdu – bylo to dobrý!

Jak se vyvíjela vaše kariéra v bance?

Jako telefonní bankéř jsem pracoval asi 2 roky. Následně se uvolnila pozice vedoucího týmu telefonních bankéřů, tak jsem si řekl, že bych to určitě měl zkusit a přihlásil jsem se. Nebylo to úplně jednoduché, protože jsem dokončoval 4. ročník prezenčního studia na VŠ a plný úvazek bych časově nezvládal. Výběrové řízení jsem vyhrál a dohodli jsme se, že nastoupím na 6hod/denně.

Ředitel malé pobočky

Asi po roce se naskytla možnost pomoci Praze! Jednalo se o pozici ředitele malé 3členné pobočky. Neváhal jsem – to byla přeci jasná výzva! Následovaly 3 roky, které mě hodně naučily a které považuji za klíčové ve své kariéře. Po té již nabídky přicházely samy… náměstek ředitele pobočky, ředitel pobočky až po pozici ředitele pobočky s celkem 9 podřízenými pobočkami v Praze. Nicméně jsem přesvědčen, že tím to určitě nekončí…

Jaká je náplň Vaší práce a za co jste na pozici ředitele pobočky zodpovědný?

Náplní mojí práce je řízení a koordinace 9 poboček. V tomto smyslu si můžete představit celou řadu aktivit od samotného náboru nových zaměstnanců, koordinace jejich adaptačního procesu, řízení obchodních aktivit, schvalování obchodů a cenotvorby, zodpovědnost za finanční výsledky a riziko, dohled nad kvalitou poskytovaných služeb, až po samotnou participaci při jednání s klienty a spolupracujícími stranami. Určitě nelze opomenout i část reprezentativní a společenskou. 

Podle čeho si vybíráte lidi do svého týmu?

To nejdůležitější, co každá společnost má, jsou její zaměstnanci. Určitě najdu celou řadu rozdílných požadavků s ohledem na pozici, kterou potřebuji obsadit. Nicméně, jedno je vždy společné – pozitivní přístup, ochota učit se novým věcem, nebát se práce a skutečné „chtění“, chcete-li zaujetí. Nevadí mi, že kandidát na pozici bankovního poradce nemá zkušenosti nebo je čerstvý absolvent. Naopak, někdy to bývá velká výhoda!

Opravdový zájem kandidátů

Setkávám se s kandidáty, kteří jsou pod velkým stresem a obavou, jak to dopadne? Ještě se nikdy nestalo, aby to nějak nedopadlo! Paradoxně, když se jich ptám, čeho se bojí – není to práce, nebo co vše se budou muset naučit, ale je to jejich „opravdový“ zájem. Prostě jim na tom záleží! A to je impuls, který mi říká: „to je on“.

Co se Vám na Vaší práci nejvíce líbí?

Aby byl člověk v něčem dobrý – musí ho „to“ bavit. Mě práce baví, líbí se mi a možná je to zvláštní, ale já chodím do práce rád. A když chodíte někam rád, tak to asi není kvůli kanceláři, nebo produktům! Je to o lidech! Těším se na kolegy, těším se na klienty. Určitě najdeme celou řadu nepříjemných situací, které musím řešit, ale jednoznačně převládají ty pozitivní. Mluvím s lidmi o práci, probereme i co doma nového, a takový je život – i ten profesní.

Virtuální prohlídka

Pomáháme

Společenská odpovědnost je neodmyslitelnou součástí naší firemní kultury. Dbáme na transparentní jednání našich zaměstnanců, třídíme odpad, nakupujeme zelenou energii, používáme LED osvětlení, podporujeme kulturu, sport a vzdělávání a máme vlastní Nadaci Jistota.

Pomáháme

Paliativní péče

Celých 4 414 928 Kč z Fondu Jistota jsme rozdělili na paliativní péči. Kromě již probíhajících projektů jsme v roce 2017 v tomto fondu navázali spolupráci s Centrem paliativní péče a s Českou společností paliativní medicíny, jejichž projekty rozvíjejí vzdělávání v oblasti paliativní péče a s organizací yourchance, která pomáhá lidem po odchodu z dětského domova.

Program Srdeční záležitost

Tradičně proběhla i Srdeční záležitost, program, ve kterém podporujeme dobrovolnické zapojení zaměstnanců tím, že poskytneme příspěvek ve výši až 100 000 Kč organizacím, které jsou pro ně takzvanou srdeční záležitostí a na jejichž chodu se dobrovolnicky podílejí. Z fondu Srdeční záležitost jsme letos rozdělili 865 350 Kč mezi 11 projektů zaměstnanců Skupiny KB.

Kurzy finanční gramotnosti pro nízkoprahové kluby

Nefinanční podpory se od nás dostalo nízkoprahovým klubům, jejichž sociální pracovníci měli možnost absolvovat kurz finanční gramotnosti a kromě znalosti získali i potřebné materiály, aby mohli vše co nejlépe předat svým dospívajícím klientům.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Komerční banka a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.