5 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Mazars není první práce, ale první krok, jak vstoupit na trh práce. Pokud hledáš pracovní uplatnění a nemáš ještě zkušenosti, Mazars je tou správnou volbou! Nabízíme ti moderní pracovní prostředí, přátelský kolektiv, trainee program, účast na zajímavých projektech, spolupráci se špičkami ve svých oborech či širokou škálu zaměstnaneckých benefitů. To vše tvoří zázemí pro tvůj profesní a kariérní růst i spokojený osobní život.

 

Spolupráce

Nabízíme trainee pozice vhodné pro kandidáty, kteří ještě studují na vysoké škole a nemají čas být zaměstnaní na plný úvazek. Víme, že tvé povinnosti ve škole jsou důležité a tak jsme připraveni ti vyhovět v momentech, kdy budeš potřebovat studijní volno.

Jako trainee budeš spolupracovat na skutečných projektech, budeš součástí týmu a dostaneš se ke stejné práci jako běžní zaměstnanci, nebudeš žádný „nosič papírů“ a pochopíš, jak to v daných odděleních chodí. Trainee pozice je skvělá v tom, že si osaháš práci a zjistíš, jestli je to opravdu to, co by jsi chtěl v budoucnu dělat.

Trainee pozicí můžeš začít budovat kariéru v Mazars!

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Léta s Mazars, léta, která se počítají!

Jsme mezinárodní poradenská společnost s více než sedmdesátiletou tradicí, která působí v 86 zemích, na pěti kontinentech a po celém světě zaměstnává více než 20 000 Mazarovců.

Zabýváme se auditem, daňovým a transakčním poradenstvím, znalectvím, oceňováním podniků a finančním a mzdovým účetnictvím. V České republice působíme od roku 1995 a z původních 11 jsme se rozrostli na současných více než 250 odborníků. Kanceláře máme v Praze na Florenci, kam se pohodlně dostaneš metrem, autobusem i tramvají.

Více o nás se můžeš dozvědět třeba na našich sociálních sítích:

Facebook

Twitter

LinkedIn

Jak se připravit na pohovor

Úspěšnost na pohovoru spočívá v připravenosti…

  • Vytvoř si zajímavé a přehledné CV. Rozděl své CV do několika částí a zdůrazni tam nejdůležitější informace o sobě a svých zkušenostech. Ten, kdo tě bude přijímat musí pochopit, kdo jsi a proč jsi zrovna ty ten pravý člověk na danou pozici. Čím dřív to zjistí, tím líp pro tebe.

  • Napiš přesvědčivý a originální průvodní dopis. Pomůže ti odůvodnit tvojí přihlášku na danou pracovní pozici a umožní nám zjistit, jestli se tvé hodnoty shodují s hodnotami Mazars a našimi zaměstnanci.

  • Dbej na svoje vystupování v den pohovoru. První dojem je vždycky nejdůležitější. Dej si pozor, ať jsi správně oblečený. V Mazars dbáme na formální dress code, který ovšem neplatí v pátek, kdy chodíme oblékaní neformálně.

  • Rozmysli si, jak o sobě budeš mluvit, vyzdvihni své úspěchy. Připrav se na otázky, které mohou přijít: Kterou svou pracovní zkušenost považuješ za nejvýznamnější a proč? Jaké jsou tvé profesní ambice? Proč jsi se rozhodl spojit svou profesní dráhu s Mazars? Odpovědi na tyto otázky tě musí odlišovat od ostatních.

  • Nezapomeň, že pohovor je příležitost k diskuzi a naslouchání. Stejně jako pohovor umožňuje nám tě lépe poznat, tak je to také možnost pro tebe zeptat se na všechno, co tě zajímá a zjistit tak víc o Mazars a lidech, kteří tu pracují.

  • Buď přirozený ve svém vystupování, je to nejlepší způsob jak uspět. Hledáme talenty a osobnosti, ne pouze životopisy a průvodní dopisy.

Proces výběrového řízení

Přijímací řízení se skládá z písemného testu odborných znalostí (z účetnictví, daní či auditu – dle pozice, o kterou se ucházíš), písemného testu z cizího jazyka (nejčastěji z angličtiny, pokud se ale na pozici požaduje jiný jazyk, může tě potkat i třeba test z francouzštiny, maďarštiny či italštiny). V případě úspěšného složení písemného testu tě čeká pohovor se zástupcem HR a seniorem/manažerem daného oddělení.

VYUŽIJ ON-LINE TESTOVÁNÍ PRO POZICE V AUDITU - OTESTUJ SE V KLIDU DOMA U KAFÍČKA

Podrobnější představu o průběhu výběrového řízení si můžeš udělat ZDE

První kroky v Mazars

Co tě čeká v Mazars? Především osobní přístup, vysoká profesionalita, přátelské pracovní prostředí a zázemí mezinárodní společnosti. V prvních měsících se snažíme naše nováčky rychle zaučit a co nejdříve je zapojit do důležitých projektů. První kroky většinou vedou přes školení a semináře. Až se naučíš zvládat základní dovednosti, začneš se zapojovat do opravdových projektů. Věříme, že nejlíp se člověk učí praxí a získáváním zkušeností. Naši manažeři ti rádi věnují svůj čas a pomohou ti se zorientovat v nové práci.

Kariérní růst v Mazars

Služby, které poskytujeme, jsou založené na našem neustálém vzdělávání, na základě kterého se z nás stávají lepší poradci. Jestli u nás začneš pracovat hned po škole, je nanejvýš pravděpodobné, že se do roka, maximálně do dvou let posuneš na další pozici. V každém oddělení je rychlost růstu rozdílná. Platí ale: Kdo chce, ten roste.

Individuální přístup, zpětná vazba a roční hodnocení

Tvůj šéf tě bude znát jménem

I přes to, že jsme mezinárodní společnost, tak nepatříme k obřím korporacím, kde se z člověka stane pouze číslo kanceláře a emailová adresa v Outlooku. Zakládáme si na individuálních vazbách a na přímé komunikaci. V kuchyňce se můžeš potkat s asistentem z daní, stejně tak, jako s managing partnerem. Individuální přístup je pro nás důležitý i při zaučování nováčků do chodu firmy, dostaneš od nás sice welcome book se základními pokyny, ale nemusíš se bát přijít za manažerem svého oddělení a na cokoliv se ho zeptat. Pokud si s něčím nevíš rady, můžeš přijít za kýmkoliv, a každý ti rád odpoví.

Zpětná vazba, co tě posune dopředu

Zpětná vazba nám umožňuje ti naslouchat a pomoci, aby ses u nás cítil líp. Stejně tak je důležitá i pro tebe, abys věděl jak ti práce jde, popřípadě na čem je ještě potřeba zapracovat. Zpětnou vazbu určitě dostaneš v průběhu své zkušební doby, ale také během své práce, kdy je zpětná vazba téměř automatická po každém splněném úkolu.

Jednou ročně děláme komplexní hodnocení pracovního výkonu všech zaměstnanců. Nemusíš se vůbec ničeho bát, hodnocení probíhá v přátelské atmosféře. Dbáme na to, aby byl systém hodnocení skutečně férový a aby tě hodnotili ti, kdo s tebou opravdu pracují.

Pomůžeme ti se vzdělávat

Každý známe ten pocit nováčka, co nastoupil první den do práce. Strach, stres, nadšení, očekávání… Abychom ti mohli na začátku alespoň trochu ulevit, zaškolíme tě a postaráme se o to, abys získal všechny potřebné znalosti pro tvoji práci. Samozřejmě záleží na jakou pozici nastupuješ. Jiné počáteční znalosti vyžadujeme od asistentů a jiné od specialistů či manažerů. Asistenty čeká ze začátku spousta školení, workshopů a zaučování, aby se jim praxe brzy dostala pod kůži. Specialisté a manažeři volí svá školení podle jejich aktuální potřeby, aby zůstali v obraze o novinkách a změnách v oboru.

KE VZDĚLÁNÍ A RŮSTU U NÁS VEDOU 3 CESTY

  1. Mazars University – Naši lidé patří k nejlepším odborníkům v oboru. Kdo jiný než oni ti mohou předat nejaktuálnější know-how? Znalosti si předáváme jak v týmu, tak i napříč odděleními, protože oblasti naší práce jsou velmi úzce propojené. Školení se navzájem je velmi přirozenou a jednoduchou cestou, jak získat hlubší znalosti. Samozřejmě velké plus je, že se při těchto školeních navzájem lépe poznáme napříč celou firmou.

  2. Formální odborná školení – Tam, kde kolegové nestačí, nastupují externí lektoři, kurzy, konference, odborné semináře a workshopy. Naším cílem je, abys měl ke své práci to, co nejvíc potřebuješ – odborné znalosti. Máme rozsáhlou síť dodavatelů, pracujeme s oborovými organizacemi a komorami, takže možností, jak nabýt nové vědomosti je opravdu hodně.

  3. Rozvoj měkkých dovedností – Víme, že ne vždy stačí být vynikajícím odborníkem. Na tvé cestě kariérou tě vybavíme i prezentačními dovednostmi, vedení týmu či leadershipu. Svoje "soft skills" budeš moci rozvíjet podle toho, na jaké pozici, a ve které fázi tvojí kariéry se zrovna nacházíš. Trenéry si vybíráme velmi pečlivě, protože kvalita školení je pro nás velmi důležitá.

Práce a volný čas

Práce  auditora, daňového poradce či účetní je náročná co se času, odborných znalostí či cestování týče. Většina těchto pracovních pozic je ovšem sezónní, což v praxi znamená, že má velmi intenzivní a méně intenzivní období. V Mazars jsme si toho vědomi, a proto děláme vše, aby rovnováha mezi prací a volným časem zůstala zachována. Máme zavedenou částečnou klouzavou  pracovní dobu, kdy si můžeš vybrat, jestli přijdeš do práce brzy ráno a odejdeš dřív (aby sis stihnul třeba zasportovat), anebo si ráno trošku přispíš a přijdeš až na devátou.

V rámci naší společnosti se také rádi setkáváme po pracovní době, pořádáme sportovní akce, jezdíme na vodu nebo na hory a chodíme za kulturou. Organizací takových akcí se zabývá tzv. Agentura ZIM. Tvoří ji naši zaměstnanci, kteří mají tyto akce pod taktovkou. Na společné volnočasové aktivity přispívá firma a na některé z nich si můžeš přizvat i své kamarády či partnera/partnerku.

Více o našich aktivitách ve volném čase se dozvíš na našem Facebooku.

Benefity

Je nám jasné, že co člověk to unikát, a proto ti nebudeme nutit benefity, které nevyužiješ. Máme systém kafetérie, kde máš svůj rozpočet a jak utratíš svoje body, je jen na tobě. Kromě kafetérie můžeš vybírat z celé řady dalších benefitů. 

Benefity

Kafetérie

Za nasbírané body v kafetérii si můžeš koupit lístky do kina, permici do fitka, Lítačku (Opencard), vzdělávací kurzy či přispěvěk na penzijko.

Teambuildingy

Rádi se setkáváme i po pracovní době. Jezdíme společně na hory, na vodu, pořádáme sportovní akce a chodíme za kulturou. Jednou ročně také vyrážíme na celofiremní teammeeting do Harrachova v Krkonoších.

 

5 dní dovolené navíc

Zaměstnanci mají standardně 5 dní volna navíc. Na pozicích v některých odděleních dalších 5 dní volna v létě. Co takhle dát si měsíční letní dovolenou v kuse?

Multisport karta

Jako další benefit máš možnost objednat si kartu Multisport, kterou určitě využiješ pokud hodně sportuješ.

Občerstvení na pracovišti

V kuchyňce vždy najdeš k dispozici kávu, čaj, mléko, balenou vodu. To je naprostá samozřejmost.

Placená odborná školení

Naším cílem je, abys měl ke své práci to, co nejvíc potřebuješ – odborné znalosti. Ty získáš ve formě externích a interních školení, která budou zejména v prvním roce velmi intenzivní.

Příběh absolventa

"Na Mazars oceňuji také to, že je zde možnost profesionálního růstu a neustálého vzdělávání, což si myslím, že je důležité nejenom pro zaměstnance, ale i pro společnost samotnou, aby odváděla pro své klienty co nejlepší práci."

Denisa Mikolášková

Denisa Mikolášková

Asistentka v oddělení auditu

Proč sis vybrala právě Mazars?

Původně jsem spíše hledala pracovní nabídky v oblasti finančního controllingu, ale pak mi jednou na facebookových stránkách vyskočila nabídka práce asistent auditora v Mazars, která se mi zdála zajímavá. Už na pohovoru se mi líbilo, že se vedl v přátelském duchu.

Jaké byly tvé začátky v Mazars?

Stále si pamatuji na první den, kdy jsem vstupovala do sídla Mazars plná nadšení, lehké nervozity a také zvědavosti, jaké budou první dny, noví kolegové a práce celkově. Hned na začátku nás čekalo měsíční školení, ze kterého jsme odcházeli ne vždy zcela svěží a přesvědčeni, že jsme všemu naprosto porozuměli, přičemž jeden týden z toho byl na teambuldingu v Harrachově, kde to bylo super a mohli jsme se všichni také lépe poznat. O mojí první zakázce všichni říkali, že nepatří k těm nejlehčím, takže si asi dokážete představit, jaké jsem měla pocity, když jsme v pondělí ráno dorazili do firmy. Hned na začátku nám byla rozdělena práce a hurá do ní. Měla jsem během práce spoustu otázek – učený z nebe přece nespadl. Ale jak jsem už řekla, byl při ruce manažer, který mě vždy navedl, jak mám pokračovat. A první zakázka byla zdárně za mnou.

Jaký byl tvůj první měsíc v novém týmu?

První měsíc nebyl samozřejmě pouze o práci, avšak také o zábavě a navazování nových přátelství. Na zakázkách mimo Prahu spolu chodíme celý tým na společné večeře, na kterých se skvěle bavíme. Občas si také s některými zajdeme zacvičit. Myslím si, že velmi záleží na tom, jací jsou lidé, s nimiž pracujete. Práce může být sebelepší, pokud se však v daném prostředí člověk necítí dobře, nikdy nemůže být zcela spokojen. Toto ale není případ Mazars! Musím přiznat, že se do práce každý den těším, přestože samozřejmě není každý den růžový a veškeré zakázky bezproblémové.

Příběh absolventa

"Mazars jsem si vybral, jelikož jsem chtěl poznat audit v praxi a ne z pohledu přípravy podkladů pro ostatní."

Štěpán Pelc

Štěpán Pelc

Trainee v oddělení auditu

Proč sis vybral právě Mazars?

Jelikož pracuji v oddělení auditu tak můj pohled může být malinko zkreslený, ale za mně Mazars nabízí rozhled v oblasti auditingu a to nejen na pozici kancelářské krysy. Juniorská pozice nás zapojuje přímo do auditního dění, od příprav auditovaného období, až po vydání zprávy auditora.

Jaký byl tvůj první měsíc v novém týmu?

První měsíc byl náročný, co se týče času. V intervalu jednoho měsíce nabrat informace a pak rovnou ke klientovi. Na školení nám přišli těžké některé modelové situace. Realita byla docela tvrdá, ale člověku nezbývá nic jiného, než najít společnou cestu.

Příběh absolventa

"Po úspěšném absolvování bakalářského studia na VŠE jsem se zajímala o trainee pozice u společností poskytujících daňové poradenství. Důležité pro mě bylo, abych mohla současně zvládat práci a magisterské studium, a proto jsem hledala práci se zkráceným pracovním úvazkem."

Další příběhy našich asistentů či studentů na trainee pozicích si můžete přečíst ZDE.

Aneta Pivoňková

Aneta Pivoňková

Trainee v oddělení daní

Proč sis vybrala právě Mazars?

O Mazars jsem měla povědomí již delší dobu ze školy. Webové i FB stránky společnosti mě oslovily, našla jsem zde vhodnou pracovní nabídku, a tak jsem se zkusila přihlásit k výběrovému řízení.

Jaký byl tvůj první měsíc v novém týmu?

Začátky v Mazars byly skutečně příjemné zejména díky skvělému kolektivu a přátelskému prostředí. Kolegové z týmu mě mile přivítali a následně objasnili, co a jak u nás funguje. Od počátku všichni byli a jsou velmi trpěliví a vždy ochotně se vším poradí a pomůžou. Vyskytnou-li se nějaké potíže, není problém se na kohokoliv obrátit. Spolupracuje se mi s nimi příjemně a mohu se na ně kdykoliv spolehnout.

Video

Mazars: příběh, který pokračuje

Mazars: Ty nejsi všichni!

Inspirováni dokonalostí

Pomáháme

Podporujeme projekty a osobnosti, o nichž si myslíme, že ztělesňují hodnoty, na jejichž základě je naše společnost postavena. Věnujeme svůj čas lidem, kteří přinášejí inspiraci ostatním. Chceme motivovat talenty a profesionály, aby se vydali na cestu za svým kariérním cílem stejně tak, jako to dělají naši ambasadoři. Těmi jsou naši zaměstnanci a vrcholoví sportovci, kteří už v profesním či sportovním životě něco dokázali.

Příkladem je třeba kampaň „Ty nejsi všichni!“, kde jsme podpořili olympijskou přípravu vodní slalomářky Kateřiny Kudějové.

Kateřina Kudějová – mistryně světa ve vodním slalomu, účastnice LOH 2016

Kromě přímé finanční pomoci je naší prioritou poskytování odborných znalostí v oblasti auditu, účetního a daňového poradenství ve prospěch neziskových organizací. Pečlivě vybraným organizacím poskytujeme služby s přidanou hodnotou či přímou finanční podporu za specifických podmínek.

 

 

Pomáháme

Linka bezpečí

Je nám ctí dlouhodobě podporovat bezplatnou telefonickou linku krizové pomoci pro děti a mladistvé. Linka bezpečí pomáhá s řešením náročných životních situací i každodenních starostí a problémů.  Poskytuje krizovou intervenci a poradenství pro klienty z celé České republiky nejen prostřednictvím telefonu, ale i chatu a emailu. 

Občanské sdružení Opři se

Spolek Opři se pomáhá dětem z dětských domovů v integraci do většinové společnosti. Na společných akcích s dětskými domovy sdružení vytváří přirozené prostředí pro vznik blízkých vztahů mezi dobrovolníky a dětmi. Díky tomu jim dobrovolníci mohou efektivněji pomáhat, a to jak v době pobytu v domově, tak i po odchodu z domova.

Opatství Nový Dvůr

Podporujeme trapistický klášter Matky Boží v Novém Dvoře, kde v současnosti žije asi 30 trapistických mnichů. Novodvorský klášter byl založen v roce 2002 z bývalého barokního statku, o devět let později byl povýšen na opatství.

Dobré víly dětem

Dobré víly pomáhají dětem z dětských domovů a pěstounských rodin. Pro děti organizují volnočasové aktivity, zájmové kroužky a doučování pro rozvíjení jejich talentu.

Fandi mámám

Podporujeme dobročinný projekt Fandi mámám, který pomáhá maminkám samoživitelkám v jejich těžkých životních situacích, kdy nemají dost prostředků na chod domácnosti, na výbavu dětem do školy či dětské koníčky.  

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Mazars a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.