8 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Studentům a absolventům nabízíme možnost dlouhodobých stáží na poloviční úvazek s možností přestupu na plný úvazek po studiu, či psaní bakalářských a diplomových prací.

Spolupráce

Jsi studentem bakalářského či magisterského studia, nebo čerstvým absolventem? Pak máš možnost získat u nás praktické zkušenosti během stáže v délce 3 – 12 měsíců (možné prodloužení). Nabízíme Ti poloviční úvazek na 20 hod./týdně s flexibilní pracovní dobou podle Tvých časových možností a hlavně smysluplnou práci na konkrétních projektech za podpory nadřízeného a kolegů, která bude náležitě odměněna v podobě měsíční výplaty a nejrůznějších rozvojových aktivit.

Našim zaměstnancům-studentům nabízíme možnost psaní bakalářských a diplomových prací včetně odborných konzultací a pomoci při vnitrofiremních průzkumech a výzkumech. Má to jen jedno malé „ale“ – vzhledem k odvětví, ve kterém působíme, je potřeba témata prací vždy probrat s Oddělením vnějších vztahů a Právním oddělením.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

O nás

Ve zkratce o Philip Morris ČR a.s. (dále jen PMČR)

Jsme nadnárodní firma s téměř třicetiletou tradicí na českém trhu. Naše centrála se nachází na Karlově náměstí v Praze, kde i z té nejmenší zasedačky je ten nejkrásnější výhled na celé město. Kromě toho máme také výrobní závod v Kutné Hoře, který patří k nejmodernějším strojnímparkům ve střední Evropě.  Jeho součástí je mimo jiné budova konventu nejstaršího cisterciáckého kláštera v Čechách, ve které nyní sídlí administrativní zázemí závodu.

Jsme Top Employer

Razíme teorii, že každý je nenahraditelný unikát. Chceme, aby se u náš všichni zaměstnanci cítili dobře, měli prostor realizovat své nápady a byli za svou práci oceněni. I proto jsme už počtvrté v řadě získali ocenění Top Employer Česká republika od nezávislé organizace Top Employers Institute.

Vytváříme budoucnost bez kouře

Jsme tabáková firma, vyrábíme cigarety, to je známý fakt. Víš ale, že naší vizí je budoucnost bez kouře a popela? Už několik let vyvíjíme tzv. bezdýmné produkty, tedy výrobky se sníženým rizikem, které představují, pravděpodobně představují nebo mohou představovat nižší riziko zdravotní škodlivosti pro kuřáky, kteří přejdou na tyto produkty, než kdyby pokračovali s kouřením. To je cesta, kterou se dáváme, to je cesta, kterou s námi můžeš jít.

Jak vypadá naše výběrko?

  1. Přihlásíš se na konkrétní pozici – pošleš svoje strukturované CV. Motivační dopis nepotřebujeme, pokud Tě o něj výslovně nepožádáme, koneckonců, čas jsou peníze, jak pro Tebe, tak pro nás.
  2. Náš recruiterský tým Tě telefonicky kontaktuje a udělá s Tebou krátký pohovor týkající se Tvé současné situace, motivace a představ o pozici a firmě.
  3. Následuje klasické jedno- či dvoukolové výběrové řízení v našich kancelářích v podobě pohovoru z očí do očí se zástupcem HR a Tvým potenciálním nadřízeným.

V případě, že jsou u pozice vyžadované nějaké speciální znalosti (třeba pokročilá práce s Excelem), tak Tě v prvním kole čeká krátká případovka, abychom věděli, jak se s tím popereš.

Dostaneš zpětnou vazbu a případnou nabídku práce a pak už je jen na Tobě, jestli ji přijmeš.

Rady a tipy naší recruiterky Martiny

  1. Doporučuji si zjistit základní informace o společnosti. Není třeba znát detaily, důležité jsou základní informace (co Tě zaujalo, co děláme, jaké máme nové výrobky/projekty).
  2. Kromě toho je žádoucí přečíst si před pohovorem popis pozice, na kterou se hlásíš a připravit si dotazy – i naše otázky se budou vztahovat na požadavky a kompetence s pozicí spojené.
  3. Chápeme, že jsi nervózní, ale úsměv, pevný stisk ruky a srozumitelné představení je základ.
  4. Rádi bychom se taky dozvěděli něco o Tobě. Ptáme se, jaké jsou Tvé silné/slabé stránky, představy o budoucnosti a co děláš ve volném čase.

Benefity

Nabízíme zajímavé benefity i pro naše stážisty. Jasně, možná jich není tolik jako u zaměstnanců na plný úvazek, ale kdo říká, že se jím nestaneš a nerozšíříš si tak svoje portfolio výhod?

Benefity

Příspěvky na stravování

Pokud pracuješ v naší centrále, máš nárok na stravenky v podobě Ticket Restaurant Card a každoměsíčního kreditu. V Kutné Hoře Ti nabízíme příspěvek na stravování v kantýně.

Nápoje na pracovišti

Voda je samozřejmost, k dispozici u nás máš ale také velké množství nejrůznějších čajů a super moderní kávovar na kapsle Nespresso.

Elektronické vybavení

Dostaneš zbrusu nový mobilní telefon a taky notebook s dokovací stanicí, monitorem, myší a klávesnicí.

Flexibilní pracovní doba

Jsi sova, nebo spíš ranní ptáče? Nastav si pracovní dobu podle sebe a svého týmu.

Asistenční program

Všem zaměstnancům nabízíme finanční, psychologické a právní poradenství.

Příběh absolventa

Lenka je absolventkou Univerzity Pardubice, Fakulty ekonomicko-správní. Do Philip Morris ČR a.s. (dále jen PMČR) nastoupila v srpnu 2017 na pozici stážisty v oddělení Production v továrně v Kutné Hoře. Od nového roku se přesunula na plný úvazek na pozici Process Development Technician.

Lenka Vojáčková

Process Development Technician

Co jsi musela splnit, abys uspěla ve výběrovém řízení?

U mě rozhodla náhoda. V posledním ročníku na vysoké škole jsme dostali jako budoucí absolventi nabídku vyzkoušet si assesment centrum nanečisto ve firmě Philip Morris ČR a.s. Já se zúčastnila a ihned poté mi přišla nabídka na pracovní pozici. S radostí jsem ji přijala.

Jak vypadá Tvůj typický pracovní den?

Můj typický pracovní den začíná kolem 7:30, kdy první hodinu strávím vyřízením korespondence a přípravou na celý den. Následuje obchůzka oddělení s managementem, na kterou zpravidla navazují pravidelné týdenní schůzky. Odpoledne provádíme audity dodržování výrobních postupů (5S, kvalita,  BOZP atd.) a řešíme běžné každodenní úkoly. Každý den je jiný, úkoly se liší, vždycky se objeví něco nového, co je potřeba řešit, a to se mi líbí, zkrátka žádný stereotyp.

Jak se Ti líbí prostředí, kde pracuješ?

Atmosféra v naší společnosti je výjimečná, přátelská. Už jako nováčka mě všichni vřele přijali, trpělivě odpovídali na mé dotazy a rychle zapojili do běžného chodu firmy. S pracovní pozicí jsem získala nejen nové kolegy, ale také přátele, se kterými se scházíme i mimo pracovní dobu. V neposlední řadě bych chtěla zmínit, že naše kanceláře se nachází v konventu bývalého cisterciáckého kláštera, což se jen tak nevidí.

Co považuješ za dobu své práce za svůj největší úspěch?

Ve Philip Morris ČR a.s. jsem 9 měsíců, z toho na hlavní pracovní úvazek pouze 4 měsíce, proto je na velké úspěchy zatím čas, ale z těch menších bych mohla jmenovat výrazné snížení skartace na vybraném stroji, což byl můj stážistický projekt a dále rychlé zapracování se do nové pozice, čímž jsem nápomocná nejen operátorům ale i celé výrobě.

Co bys doporučila nováčkům, kteří chtějí u PMČR pracovat?

U pohovoru být sám sebou, a poté se ve společnosti hlavně nebát. Každého názoru si tu ceníme a jsme rádi za připomínky a řešení problémů novým, nezaujatým a nekonvenčním způsobem.

Příběh manažera

Při studiích působil jako redaktor celostátních deníků, poté nastoupil do společnosti T-Mobile, kde prošel od specialisty interní komunikace až na pozici manažera pro transformaci. Zodpovídal mj. za firemní identitu a interní komunikaci. Od července 2017 pracuje jako Manažer interní komunikace pro Česko, Slovensko a Maďarsko ve společnosti Philip Morris ČR a.s. (dále jen PMČR).

Michael Sidó

Manager Internal Communications CZ/SK/HU

Čeho si na PMČR nejvíce ceníš?

Rozhodně lidí. Jsem součástí týmu ani ne rok a za tu dobu jsem se zatím nesetkal s nikým, kdo by nebyl na svém místě, nebyl profík ve své oblasti a nezáleželo mu na úspěchu celé firmy. Také spousta kolegyň a kolegů z různých koutů světa dodává všem schůzkám a každodenním aktivitám úplně jinou úroveň.

Jaká je náplň Tvé práce?

Mám na starost interní komunikaci v České republice a zároveň na úrovni regionálního uskupení Česka, Slovenska a Maďarska. Náplní mé práce je tedy zejména komunikace výsledků firmy, společných projektů, úspěchů a klíčových událostí. Navíc, naším aktuálním tématem číslo jedna je výrobek IQOS – pro ty, kdo nevědí, jde o zařízení pro elektrické zahřívání tabáku. Takže o náplň článků pro interní komunikaci rozhodně není nouze.

Co Tě nejvíc baví na práci v PMČR?

Odpověď zní IQOS. Výrobek, který má ambici změnit celý tabákový průmysl. IQOS byl důvod, proč jsem se rozhodl po 14 letech opustit svého předchozího zaměstnavatele a přidat se k týmu lidí, kteří chtějí být u toho, až ta změna nastane.

Co podle tebe posílí vztah zaměstnanců k firmě a značce?

Dobrá osobní zkušenost s produktem firmy. Jsem přesvědčený o tom, že pokud zaměstnanec jakékoli firmy používá firemní produkty a je s nimi spokojený, je polovina úspěchu zajištěna. Proto by každá firma měla nejen makat na tom, aby měla opravdu dobrý produkt, ale aby dala zaměstnancům možnost ho používat a vytvořila podmínky pro to, aby ho mohli dále šířit mezi své přátele a známé.

Video

Nastartuj kariéru s Philip Morris International

Jsme Philip Morris International, nakoukni do naší centrály v Lausanne

Poznej prostředí Philip Morris International

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Philip Morris ČR a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.