12 volných míst
Pro studenty a absolventy

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Jsme Top Employer

Díky dlouhodobému naplňování vysokých požadovaných standardů se oprávněně řadíme mezi nejlepší zaměstnavatele. O naše zaměstnance pečujeme a vždy se snažíme dělat něco navíc, ať už se jedná o záležitosti v přímé souvislosti s pracovní pozicí nebo o mimopracovní aktivity. Dbáme také na to, aby naši zaměstnanci měli nadstandardní přístup k dalšímu vzdělávání a jistotám jako je úrazové či životní pojištění nebo nákup firemních akcií za výhodné ceny.

Máme víc než 4000 zaměstnanců

Lidé jsou pro nás vždy na prvním místě.

Každý rok otevíráme program Young Talents pro naše zaměstnance

Do programu se můžou a nemusí přihlásit absolventi našeho Talent programu, je otevřen všem talentovaným zaměstnancům napříč Skupinou Saint-Gobain.

Víte, že výrobky Saint-Gobain jsou v mnoha známých budovách?

8 milionů turistů ročně navštíví muzeum Louvre a obdivuje jeho skleněnou pyramidu, 4,5 milionu turistů ročně navštíví sochu Svobody v New Yorku. Saint-Gobain výrobky najdete i v Shanghai Opera House nebo na stadionu Maracana v brazilském Rio de Janeiru.

Víte, co symbolizuje most v logu Saint-Gobain?

Jde o starý románský most přes řeku Mosel v městečku Pont-a-Mousson, kde byla v roce 1856 založena společnost PAM (Pont-á-Mousson), se kterou se Saint-Gobain spojil v roce 1970. Toto spojení vedlo ke vzniku současného loga (tedy spojení názvu Saint-Gobain a mostu nad ním), ale hlavně znamenalo pro Saint-Gobain velkou reorganizaci a zaměření na oblasti, které známe dnes – stavebnictví, průmysl a distribuce.

Příběh absolventa

Radimův příběh ilustruje jeho cestu od Trainee programu po získání pozice Technika oddělení inženýringu.

Radim Kukla

Radim Kukla

Technik oddělení inženýringu

Jak se dostal do Saint-Gobain?

Do firmy Saint-Gobain Sekurit v Hořovicích jsem se dostal v roce 2017 díky Trainee programu, který jsem našel na doporučení známého na webu firmy. V té době jsem byl student bakalářského studia fakulty strojní na ZČU v Plzni a byl jsem v posledním ročníku. Do Trainee programu jsem se dostal skrz výběrové řízení, které začalo odesláním mého CV a končilo pohovorem, na základě kterého mě do programu vzali.

Čemu se na své pozici věnuješ?

Pracuji jako technik oddělení inženýringu a mezi mé hlavní zodpovědnosti patří zařizování nových projektů souvisejících se zdokonalováním výrobního prostředí a zařízení. Jedná se například o výstavbu halové kabiny či realizaci nového manipulačního zařízení pro naše produkty. Neustále komunikuji s našimi dodavateli technologií, uplatním tedy své jazykové a komunikační dovednosti a schopnost pracovat samostatně. Občasné služební cesty beru jako příjemné zpestření mých pracovních dnů.

Jak se ti líbí pracovní prostředí?

S prostředím, kde pracuji, jsem velmi spokojený. V celé firmě je velmi přátelský kolektiv, který mi vždy rád pomůže, pokud se objeví nějaký problém, na který sám nestačím. Prostředí výrobních hal je velmi dobře sjednocené a přehledné a musím konstatovat, že i velmi dobře uklizené a bez zápachu, což je důvod, proč velice rád navštěvuji výrobu a nevadí mi zde trávit čas. Pracovníci konkrétních funkcí mají navíc odlišné pracovní oblečení, snadno tak najdete toho, koho zrovna potřebujete.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Za velký osobní úspěch považuji především to, že jsem našel práci, která mě baví a která mě neustále učí novým věcem a posouvá mě tak dopředu jak v osobním, tak i kariérním růstu. Jsem ve firmě teprve rok, takže se samozřejmě neustále učím, což je ostatně celoživotní cesta. Mezi své další úspěchy řadím i svoji schopnost aktivně navrhovat nová řešení a přispívat tím k rychlejšímu a progresivnějšímu růstu společnosti.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

Ano, jak už jsem řekl, ve firmě se neustále učím novým věcem, které mě posouvají vpřed a tím pádem je zde velký potenciál pro kariérní růst. Personální oddělení čas od času dokonce provádí výběrové interní řízení na nové pozice, takže má každý možnost vyzkoušet i více pracovních pozic v rámci svého působení ve firmě. V oddělení, kde pracuji, jsem ale spokojený, takže vyhlídkou na jiné pracovní pozice v rámci firmy jsem se nezabýval.  

Příběh manažera

Danův příběh dokazuje, že kariérní růst v Saint-Gobain není prázdný pojem.

Dan Ježek

Dan Ježek

Manažer přípravy výroby

Jak se dostal do Saint-Gobain?

 Nabídku na vedení Přípravy výroby jsem dostal po 10 letech práce v oddělení, kde jsem zprvu pracoval jako projektový vedoucí a poslední 2 roky jako Advanced engineering manager. Měl jsem možnost získat zkušenosti jak z oblasti vedení projektů, tak i práci na úrovni centrály Sekuritu. Velkou výhodou jsou i moje zkušenosti z výroby, pracoval jsem tady už při studiu na výrobních linkách. První dva roky jsem byl navíc zaměstnán jako Vedoucí směny, což mi přineslo zkušenosti s řízením 60 lidí.

Čemu se na své pozici věnuješ?

Typický pracovní den pro mne neexistuje. Moje práce je rozmanitá a odvíjí se od řešených úkolů a výzev. Ať je to účast na různých schůzkách s kolegy v rámci naší firmy, nebo podpora při auditech našich zákazníků, každý den je něčím jiný a zajímavý. V rámci své pozice se také účastním meetingů s ostatními kolegy v zemích, kde Sekurit působí, což dodává mé práci na zajímavosti a rozmanitosti o to více.

Jak se ti líbí pracovní prostředí?

Prostor pro zlepšení či změny je vždy. Pracovní prostředí naší společnosti je spíše neformální. Oproti jiným společnostem zde nepracujeme v open office kanceláři. Střetávají se tu mladí lidé s již zkušenými. S různými pracovními a osobními zkušenostmi, což nám přináší potřebnou diversitu a náměty na zlepšení a potřebné změny. Tak jak se mění a vyvíjí trh, tak se musíme vyvíjet i my.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

To je v současné chvíli těžko říct. Z pohledu mých kolegů v ostatních Sekuritech jsem stále nováčkem. Za mne je velkým úspěchem již to, že jsem tuto nabídku dostal a mohu se podílet na rozvoji projektů v naší firmě. Za svůj největší úspěch bych v budoucnu považoval, pokud by se nám podařilo zvětšit současný tým na dvojnásobek a také dokončit investice do nových moderních laboratorních zařízení. Samozřejmostí je udržení si vedoucí pozice naší společnosti v oblasti výroby a vývoji produktů s nejvyšší přidanou hodnotou v rámci Sekuritů.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj karierní růst?

Ačkoliv je Sekurit můj první zaměstnavatel po vysoké škole, stále vidím prostor kam se ve firmě rozvíjet. A to i přes to, že zde pracuji téměř 13 let. Z mého pohledu je v nadnárodních společnostech typu Saint-Gobain vždy dost prostoru pro osobní růst.

Video

Karel Sedláček – příběh zaměstnance

Super práce existuje

Michal Doubrava – příběh zaměstnance

Pomáháme

Skupina Saint-Gobain jako vedoucí podnik působící v oblasti udržitelného bydlení a ve stavebnictví je přesvědčena o tom, že nese odpovědnost za podporu neziskových organizací v oborech souvisejících se strategií Skupiny. Patříme mezi přední regionální dárce, sponzorujeme a podporujeme řadu neziskových společností a aktivit, zejména spojených se sociální péčí o děti, seniory a opuštěné matky.

Pomáháme

Dobrovolnické víkendy

Zaměstnanci napříč Saint-Gobain se pravidelně společně vydávají na dobrovolnické víkendy do přírody. Od roku 2015 se akci podařilo zorganizovat již šestkrát. Na první akci jsme vyčistili pod vedením Sdružení Salamandr horskou louku v Beskydech, při druhé akci jsme odpracovali dobrovolnické hodiny v lesích na Kokořínsku, kde se čistila paseka. Při třetí akci jsme se vydali do Rokytnice v orlických horách vyčistit les, aby se zde mohly vysázet nové stromy.

Ukliďme Česko

Skupina Saint-Gobain se v roce 2017 stala partnerem celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“. Celorepublikové akce podpoříme každý rok nejen mediálně a finančně, ale také aktivním zapojením. Dobrovolníci ze společností SG zatím zorganizovali celkem své vlastní 4 úklidy. Při posledním úklidu jsme se stali organizátory úklidu na Palmovce, v okolí našeho nového sídla.

Nadace Saint-Gobain

Nadace Saint-Gobain oslavila tento rok 10 let své existence. Za tuto dobu jsme v České republice a na Slovensku podpořili čtyři velké projekty. Vždy se jednalo o pomoc se stavbou či rekonstrukcí budov příspěvkových nebo neziskových organizací, které se věnují sociálním projektům pro děti, dlouhodobě nemocné nebo hendikepované osoby. Podobně pomáhají i jednotlivé společnosti SG – přispěli na aktivity v místech, kde se nachází naše výrobní závody.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Saint-Gobain a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.