63 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Nastartuj svou kariéru v moderní mezinárodní společnosti už během studia! ŠKODA AUTO nabízí studentům a absolventům vysokých škol široké možnosti uplatnění. Nebojíš se čelit výzvám a chceš získat nenahraditelné životní zkušenosti? Potom hledáme právě Tebe!

Jsi studentem bakalářského nebo magisterského oboru? Pak právě Tobě nabízíme možnost absolvovat povinné i nepovinné odborné praxe ve ŠKODA AUTO. Přizpůsobíš si docházku svým studijním povinnostem a pod vedením odborníků ze ŠKODA AUTO budeš rozvíjet svoje schopnosti, získávat pracovní zkušenosti a také ti umožníme vypracovávat závěrečnou práci pod vedením našich zaměstnanců. Více informací o praxích naleznete ZDE.

Zažij nezapomenutelný start kariéry! ŠKODA Trainee program je roční adaptační a rozvojový program pro absolventy magisterského stupně studia. Během rotací po odděleních ŠKODA AUTO, poznáš, jak společnost funguje, vytvoříš si síť důležitých kontaktů v rámci společnosti a získáš možnost absolvovat zahraniční stáž a praktické zkušenosti z dealerské sítě naší společnosti. Přihlásit se můžeš již jako student posledního ročníku vysoké školy technického či ekonomického zaměření ZDE.

Doktorandský program je víceletý rozvojový a motivační program pro studenty doktorského stupně studia vysokých škol. Jako doktorand můžeš v rámci placené spolupráce psát svou dizertační práci pod vedením odborníků ze ŠKODA AUTO. Získáš také možnost rozvíjet svoje jazykové schopnosti, účastnit se odborných školení a setkat se s manažery společnosti. Časový fond je zároveň uzpůsoben tak, abys stihl plnit povinnosti spojené se studiem. Více informací ZDE.

Ve spolupráci s vysokými školami připravujeme během celého roku po celé České republice tematicky založené workshopy a přednášky. Skuteční experti z řad zaměstnanců ŠKODA AUTO představí co a jak funguje a naučí, jak co nejlépe uplatnit své schopnosti. Aktuální informace o plánovaných akcích lze nalézt v sekci události na webových stránkách www.skoda-kariera.cz.

Den otevřených dveří pro studenty „ŠKODA DAY“ pořádá ŠKODA AUTO pravidelně každý rok na podzim. Informace o termínu konání je vždy s předstihem zveřejněna na našich webových i Facebookových stránkách.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

…. ŠKODA AUTO

Inovativní a moderní společnost s bohatou historií, taková je ŠKODA AUTO. Hlavním motorem, který nás vede k úspěchům, jsou skvělé vozy, silná značka, motivovaný tým a schopnost přinášet chytrá řešení.

Technologie a inovace Simply Clever

Jako jediná automobilka v České republice vyrábíme i vyvíjíme. Moderní technologické centrum, které v Mladé Boleslavi máme, nám umožňuje přicházet s inovacemi ve smyslu „Simply Clever“.

Buďte těmi, bez kterých to nejde

Zejména díky skvělým zaměstnancům je naše společnost tam, kde je. Za to si jich skutečně vážíme a náležitě je odměňujeme. Protože se chceme stále zlepšovat, hledáme další talentované lidi, kteří nám pomohou držet krok se současnou digitální dobou. Chcete posílit naše týmy IT, vývojářů, nebo mnoho dalších? Nebojte se a přijďte zjistit, jaké to doopravdy je, být součástí ŠKODA AUTO.

Personalistka Jitka Veselá ze ŠKODA AUTO, vám poradí, jak na to.

1. První a nejdůležitější radou je: nebát se, nepodceňovat se a přihlásit se!
2. Dejte si záležet na tvorbě životopisu a vyvarujte se chyb. Klidně si ho nechte zkontrolovat od známých, či ještě lépe přímo odborníkem.
3. Nelžete ve svém životopise ani při pohovoru.
4. Před pohovorem si zjistěte základní informace o ŠKODA AUTO a také o pozici, na kterou se hlásíte.
5. Neptejte se na otázky, na které naleznete odpověď hned na úvodní stránce našich webových stránek.

Benefity

Studentům a absolventům, kteří do ŠKODA AUTO nastoupí, nabízíme širokou škálu benefitů a výhod. Můžete například absolvovat rozvojová školení a workshopy, setkávat se s manažery společnosti nebo se účastnit zahraničních stáží.

Benefity pro studenty

Dotované stravování
Možnost ubytování v Mladé Boleslavi
Pracovní doba podle studijních povinností

Benefity pro absolventy

Účastníci ŠKODA Trainee programu mohou využívat veškerých zaměstnaneckých benefitů ŠKODA AUTO

Příběh absolventa

ŠKODA AUTO je mezinárodní společností nejen tržním rozsahem, ale také zaměstnaneckou základnou. Skvělým příkladem toho je Selma Kunosic, která pochází z Bosny a Hercegoviny. Selma už několik let žije v České republice a v současné době patří do řady našich Trainees. Co všechno už Selma v Trainee programu zažila, jak se jí v Čechách líbí, nebo jaké jsou její plány do budoucna, se dozvíte o pár řádků níže.

Selma Kunosic

Selma Kunosic

vývojářka centrální elektroniky a KESSY systémů

Proč ses rozhodla studovat, pracovat a žít v České republice?

Moment, který rozhodl o tom, že bych ráda studovala v zahraničí, byla letní škola v norském Oslu. Když jsem pak zjistila, že v České republice existují skvělé stipendijní programy pro studenty bakalářských i magisterských oborů z Bosny a Hercegoviny, rozhodla jsem se v roce 2014 vydat do Liberce, kde jsem na Technické univerzitě začala studovat navazující magisterské studium fakulty mechanického inženýrství.

Myslíš, že bylo obtížné dostat se do Trainee programu?

Když si uvědomím, kolik se v každém termínu hlásí uchazečů, musím říct, že jsem opravdu šťastná, že se mi povedlo se do Trainee programu dostat. Myslím, že správnou kombinací pro úspěšného uchazeče je tvrdá práce, hodně úsilí, být ve správný čas na správném místě a také nějaké to štěstí. Mezi těmi, kteří se dostanou do Assesment Centra je už jen velmi málo rozdílů a jsou to skutečně jen maličkosti, které rozhodují o tom, kdo se do programu dostane a kdo ne.

Doporučila bys Trainee program i ostatním zahraničním studentům? Co bys jim poradila?

Nejen těm zahraničním, doporučila bych ho skutečně všem studentům, kteří mají přiležitost si něco takového vyzkoušet. Trainee program všem zaručí skvělou symbiózu příležitostí, zkušeností, znalostí, rozvoje a zábavy současně. Je úžasné, jak moc toho Trainee program nabízí a kolik z toho my Trainees můžeme získat. Být cizincem a mít příležitost pracovat ve ŠKODA AUTO je v podstatě sen, ale je to sen, kterého můžete dosáhnout. Proto bych všem studentům doporučila, aby nikdy nepřestávali pronásledovat to co je "nemožné", protože to, co dnes vypadá nedosažitelně, může zítra řídit KODIAQ po městě.

Co je podle tvého názoru největší přidanou hodnotou Trainee programu?

Spolu se získáváním zkušeností, znalostí a kontaktů, které bychom pravděpodobně v žádné jiné společnosti nezískali, nám Trainee program umožní vybudovat si celoživotní přátelství se skvělými lidmi ze ŠKODA AUTO. Během jednoho roku uděláte obrovský krok dopředu v pracovním i osobním rozvoji. Jednoduše řečeno, rostete.

Kolik rotací už máš za sebou a kterou sis nejvíc užila?

I se zahraniční, která proběhla ve Wolfsburgu, jsem celkově prošla 5 rotacemi. Všechny mi především pomohli uvědomit si, že jsem se do práce s elektronikou doopravdy zamilovala. Díky koordinátorovi a kolegům z oddělení Elektriky klimatizace a komfortu pro mě byla rotace na jejich oddělení splněným snem. Musím ještě dodat, že na všech odděleních Vývoje elektriky karoserie a palubní sítě jsou trainees opravdu vítáni a mají skvělou podporu i od hlavního vedoucího celé oblasti.

Vlastníš už nějakou Škodovku? Které auto z vozového parku ŠKODA AUTO se ti líbí nejvíc?

Svojí vlastní bohužel ještě nemám, ale i tak jsem měla možnost řídit téměř všechny modely našich vozů. Mým oblíbeným autem, které splňuje všechny mé požadavky, od velikosti přes vzhled až po výkon motoru, je Škoda RAPID Monte Carlo. Doufám, že se v něm po Čechách budu co nevidět prohánět.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? Chystáš se zůstat v České republice a pracovat ve ŠKODA AUTO?

Několik následujících let bych ve Škodovce ráda zůstala. Automobilový průmysl je přeci jen jednou z nejzajímavějších a nejrychleji se vyvíjejících oblastí a práce, kterou v Technickém vývoji děláme, mě opravdu baví a myslím, že se v ní mohu ještě mnohému naučit. Říká se, že konkurence nikdy nespí a já naši práci beru jako takový závod a všichni víme, že historie si pamatuje především vítěze.

Jaké je tvé nejoblíbenější místo v České republice a jaké v Bosně a Hercegovině?

Je hodně těžké vybrat jen jedno konkrétní místo v České republice, ale asi to bude střecha kolejí v Liberci, kde je úžasný výhled na jezero, přírodu a Ještěd. Když jsem studovala, strávila jsem tam učením a s kamarády spoustu času. Oblíbeným místem v Bosně a Hercegovině je pak jednoznačně Tuzla, město, ve kterém jsem vyrostla. Díky krásné přírodě, třem jezerům v samotném centru města a především rodině a kamarádům, kteří zde žijí, je pro mě Tuzla domovem. Má oblíbená místa jsou spojená především s lidmi, se kterými na nich trávím čas, to díky nim jsou ta místa tak krásná.

Víme, že jedním z tvých koníčků je tanec. Byla jsi na Trainee plese? Jaké to bylo?

Určitě nebudu lhát, když řeknu, že Trainee ples je vrcholem společenských Trainee aktivit během roku. Na plese jsem byla a bylo to úžasné. Když spojíte dobrý účel s dobrou zábavou, s vašimi kolegy a kamarády, je vždy radost účastnit se takové akce.

Příběh manažera

Další osobností, která nás provedla svou kariérní cestou a představila nám svou pracovní náplň, je Tereza Kolomazníková. Tereza vede jeden z týmů předsériové logistiky a je také inspirativním příkladem skvělé koordinátorky, pro kterou je důležitý spokojený a dobře fungující tým.

Tereza Kolomazníková

Tereza Kolomazníková

Koordinátorka řízení předsériové logistiky

Jakou jste vystudovala vysokou školu a podle čeho jste vybírala obor studia?

Na Technické univerzitě v Liberci jsem studovala podnikovou ekonomiku, kterou jsem si vybrala z několika důvodů. Bylo to kvůli širokému rozsahu vzdělání, který tento obor nabízí a také mě určitě při výběru ovlivnila maminka, která téměř celý život pracuje jako účetní. Jedním z předmětů byla i logistika. Proto, když přišla ze Škodovky nabídka pracovat v tomhle lákavém a rychle se rozvíjejícím oboru, nemusela jsem se moc dlouho rozmýšlet.

Co konkrétně je náplní Vaší práce?

Já a můj tým máme za úkol zajistit náběh nových modelů, modelových péčí a faceliftů do sériové výroby ze strany logistiky. To jednoduše znamená, když se rozhodne o novém náběhu, nejprve sledujeme oddělení vývoje a nákupu, zda mají dosažené své cíle. Následně specifikujeme předsériové vozy v systému, zajištujeme díly na stavbu vozů a samozřejmě řešíme veškeré potíže, které se objeví. Nakonec ve spolupráci s odbornými útvary uvolníme náběh do sériové výroby. Pak již začíná sériová produkce vozů konečným zákazníkům. Další mojí rolí je tým podporovat, motivovat a stmelovat tak, aby byl silný a stabilní. Jako koordinátorka se snažím pečovat o všechny své kolegy, jejich kariérní rozvoj a odměnou mi je dobře fungující a spokojený kolektiv.

Co Vám na Vaší práci připadá nejzajímavější?

Popravdě řečeno, mám ráda celou svoji práci. Nejvíce oceňuji, že mám možnost být součástí velkého týmu napříč celou logistikou značky a firmou a pracovat neustále na nových věcech. Tato práce nikdy neomrzí a nestane se rutinou.

Jak byste popsala Váš tým? Jaká v něm panuje atmosféra?

Musím říct, že je opravdu úžasný. Je nás celkem šest a jsme složeni ze všech věkových kategorií. Jsou u nás nováčci i profesionálové s bohatými zkušenostmi, což zajišťuje skvělou harmonii. Atmosféra je u nás přátelská a často až kamarádská, takže s týmem jsem naprosto spokojená. Nicméně tvrdě a intenzivně pracujeme a dosahujeme tak stanovených cílů.

Co by měl umět a jaký by měl být uchazeč o případné místo ve Vašem týmu?

Všichni zájemci by se především neměli ničeho bát. Ať už se jedná o studenta, který chce získávat zkušenosti na praxi, nebo o zájemce na přímou pozici. Pracovat ve Škodovce je neuvěřitelná životní příležitost, které určitě nebudou litovat. Pokud splňujete předpoklady, neváhejte! Kromě všeobecných požadavků, které ve ŠKODA AUTO jsou, je pro mě osobně důležitá chuť do práce, flexibilita a schopnost spolupracovat v týmu.

Jak moc kosmopolitním místem je oddělení předsériové logistiky?

Opravdu se jedná o multikulturní a velmi pestré prostředí. Vzhledem k tomu, že na odděleních předsériové logistiky se pohybují lidé přibližně osmi národností, můžeme se nejen zlepšovat v našich jazykových schopnostech, ale velmi často také poznáváme nové kultury a seznamujeme se s různými zahraničními zvyky. To je příjemná výhoda práce na předsériové logistice.

Preferujete spíš malá auta typu CITIGO, nebo máte raději velká auta (např. modely KODIAQ a KAROQ)?

Mou volbou je zlatá střední cesta, ŠKODA OCTAVIA. Větší auta jsou podle mě praktičtější, pokud máte rodinu a jedete třeba na dovolenou, ale i malá auta mají své výhody. Jsou ideální třeba jako druhý rodinný vůz, pro jednotlivce nebo pro studenty. Myslím, že každý vůz ŠKODA má co nabídnout.

A otázka na závěr. Čím se po práci dokážete nejlépe odreagovat?

Existuje spousta možností, jak se odreagovat, ale mezi mé nejoblíbenější patří pobyt v přírodě, jízda na kole a setkávání se s přáteli a s rodinou. Snažím se dodržovat work-life balance a jako koordinátorka jsem moc ráda, když se to daří i ostatním členům v týmu.

Virtuální prohlídka

Video

ŠKODA DAY 2017

Pomáháme

Skvělé pracovní a obchodní výsledky nejsou tím jediným na čem lidem ve ŠKODA AUTO záleží. Máme srdce na správném místě a nebojíme se být tam, kde je potřeba pomáhat. Pomáháme a děláme to rádi.

„Ukliďme Česko“

ŠKODA AUTO a její zaměstnanci aktivně podporují celorepublikovou akci „Ukliďme Česko“. V rámci této akce uklízejí okolí nejen v Mladé Boleslavi, ale také v přilehlém okolí závodů v Kvasinách a Vrchlabí. ŠKODA AUTO se už tradičně zapojuje do ochrany životního prostředí a četné ekologické aktivity podporuje v rámci strategie „GreenFuture“.

Trainees pomáhají zábavou

Výtěžek z plesu, který již tradičně v Mladé Boleslavi uspořádali Trainees ze ŠKODA AUTO, byl darován na pomoc těm, kteří to skutečně potřebují. V roce 2017 byl tento výtěžek věnován Centru 83, poskytovateli sociálních služeb lidem s mentálním či kombinovaným postižením.

TERIBEAR

Jednodenní kolo sportovně-charitativního happeningu na Krásné louce v Mladé Boleslavi opět připomnělo, že TERIBEAR umí rozhýbat nejen těla, ale především lidská srdce. Výsledky hovoří za vše: naběhalo se či ušlo  - neuvěřitelných 14.426 km. Každý kilometr byl znásoben 20 korunami. Výsledný výtěžek v hodnotě 288.528 Kč byl v rámci závěrečného ceremoniálu zaokrouhlen členem představenstva ŠKODA AUTO, panem Bohdanem Wojnarem, na rovných 300.000 Kč.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti ŠKODA AUTO a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.