19 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Cílem Tesco Graduate programu je připravit novou generaci vedení naší společnosti. Nemusíte se ale ničeho bát, všechno vás naučíme. Na začátku programu se seznámíte s každodenním chodem obchodních jednotek a vyzkoušíte si práci na různých pozicích. Po krátkém zaučení převezmete roli vedoucího směny, ve které se budete připravovat na cílovou pozici manažera obchodní jednotky, vyšším ambicím ale meze rozhodně neklademe.

Více informací o Absolventském programu se dozvíte zde.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Máme pozice i mimo obchody a jaké!

Co si většina uchazečů, kteří hledají zajímavou práci, neuvědomí? Že za našimi obchody stojí přes 1100 kolegů, kteří pracují na naší centrále v Praze a Brně. Působí na pozicích v marketingu, PR, komerčním oddělení, financí, IT, zásobování, právním nebo personálním oddělení. 

4 země 1 centrála to je ONE EUROPE

Naše centrála je propojená přes 4 země – Čechy, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Máme tak pozice, které se starají o všechny trhy. To jsou především mimořádné zkušenosti z práce v CE regionu, každodenní vyjednávání, komplexní projekty a angličtina každý den.

Nezaměnitelná atmosféra retailu a anglických gentlemanů

Tesco je nadnárodní retailer, ale domovinu má ve Velké Británii a oslaví zanedlouho 100letou historii. Multikulturní a rychle se měnící prostředí, rychlost, inovace, kreativa, schopnost najít společnou řeč… jen tak přinášíme každý den něco navíc našim zákazníkům i našim kolegům. Tesco kultura je prostě nezaměnitelná a chutná skvěle.

Benefity

V Tescu najdete širokou nabídku benefitů, ze kterých si každý vybere takový, který mu nejvíce sedne. Chcete sportovat? Rádi nakupujete? Potřebujete procvičit angličtinu? Není problém!

Benefity

Nakupujeme levněji!

Nakupujete rádi v Tescu? My určitě ano - díky zaměstnanecké slevě na kartě Club card ušetříme při každém nákupu.

Tesco Letní Hry

Tesco pro nás neznamená pouze pracovní povinnosti. V průběhu roku se zúčastníme řady neformálních setkání. Například na každoročních Tesco Hrách můžete kolegy vyzvat na souboj v řadě sportovních aktivit.

V AJ mluvíme i ze spaní

Angličtinu u nás budete potřebovat každý den. Při komunikaci s kolegy napříč Evropou se naučíte spoustu nových slovíček a procvičíte i polštinu a maďarštinu.

Multisportka

S kartou Multisport můžeme sportovat a relaxovat téměř kdekoliv. V Tescu ji máme za super cenu.

Pracujeme z domova

Jdeme s dobou a víme, že je důležitý work-life balance a proto respektujeme potřeby našich kolegů. Home-office a flexibilní pracovní doba je u nás samozřejmostí.

Poznáváme Evropu

Naše týmy tvoří kolegové z různých koutů světa. Cesty do zahraničí tak nejsou nijak výjimečné. Na jednom místě u nás rozhodně sedět nebudete, ať už pojedete na meeting, školení nebo teambuilding.

Snažíme se žít zdravě

Je pro nás důležité, abychom byli ve formě. Zdravý životní styl se snažíme podporovat sportovními soutěžemi, ovocem na pracovišti a možností využít služby maséra a dietologa.

Příběh manažera

Přispíváte každý rok do Národní potravinové sbírky? Všimli jste si hlasovacích žetonů v obchodech Tesco? Kupujete „křivou“ zeleninu?  Za tím vším stojí Yana, která v Tescu začala pracovat hned po vysoké škole. Pečuje u nás o společenskou odpovědnost a Nadační fond Tesco. Denně spolupracuje s neziskovými organizacemi a snaží se pomáhat komunitám v našem okolí.

Yana Pancheva

Yana Pancheva

Manažerka sociální odpovědnosti

Co tě do Tesca přivedlo?

Do Tesca jsem se dostala naprostou náhodou. V rámci studia vedlejšího oboru na VŠE jsme se zúčastnili cvičného assessment centra, které Tesco každý rok pořádá pro studenty. Tam jsem se dozvěděla o zajímavých aktivitách, které Tesco v rámci svého CSR dělá. Jakmile se pak otevřelo výběrové řízení na pozici Manažera společenské odpovědnosti, měla jsem jasno.

V čem spočívá tvá práce v Tescu?

Mám na starosti především projekty, které se snaží zlepšovat komunitní život či životní prostředí. Za pomocí lidí z našich prodejen nebo neziskových organizací se snažíme snižovat potravinový odpad a bojujeme proti plýtvání potravinami. Díky tomu, že ta práce  je napojená na interní a externí stakeholdery, mám možnost pochopit a řešit společenské problémy víc komplexně.

Co tě na práci v Tesco baví nejvíc?

Při své práci poznám spoustu zajímavých lidí a to jak z neziskového sektoru, státní správy, tak i hodně nadšených kolegů z centrály i provozu, kteří mají skvělé nápady a chtějí v rámci svých možností pomáhat. Baví mě také dynamické retailové prostředí, ve kterém se vše neustále mění a to, že je za námi naše práce vidět.

Jak vypadá spolupráce ve tvém týmu?

Máme poměrně malý tým, který je velice sehraný a všichni si pomáháme při jednotlivých projektech či kampaních. Snažíme se interně i externě komunikovat naše společné úspěchy.

Jaký by měl být ideální nový člen tvého týmu?

Určitě by to měl být kreativní člověk, který se nebojí výzev.

Příběh absolventa

Petr Kolařík

Petr Kolařík

Koordinátor firemních vztahů

Jak jsi se dostal do Tesca?

Do Tesca jsem poprvé nastoupil jako brigádník na provoze během léta po prvním ročníku vysoké školy a zkusil jsem si práci na vícero odděleních. Vzhledem k tomu, že jsem tak získal trochu vhled do činností, kterým se firma věnuje, jsem se o pár let později brigádně posunul do Nadačního fondu Tesco. V porovnání s provozem to byla úplně jinak náročná práce, ale už za pouhého půl roku jsem se naučil tolik věcí, že jsem měl obrovskou výhodu, když jsem se přihlásil do výběrového řízení na full-time pozici na oddělení Corporate Affairs.

Jak probíhá tvůj běžný pracovní den?

Práce na centrále je hodně flexibilní. Pracovní doba není tolik fixní jako na prodejnách, což má své pro i proti. Např. během normálního pracovního dne se tak nemusím trápit, jestli přijedu na 8, nebo na 9. Je možné pracovat i z domu nebo třeba z vlaku, když potřebuji. Na druhou stranu ale člověk musí mít smysl pro odpovědnost a mít práci hotovou do stanovených termínů nebo třeba obětovat část volného času přípravám před důležitými akcemi. Záleží na člověku, ale mně tato volnost a možnost volby vyhovuje.

Co se během práce v Tescu naučil?

Rozhodně jsem si rozšířil obzory. Před Tescem jsem zkusil práci v neziskové sféře i ve státní správě, takže korporátní zkušenost mi chyběla. Když se zamyslím nad tím, co už mám za sebou, určitě jsem si zlepšil vyjednávací i komunikační schopnosti (o tom Corporate Affairs konec konců jsou), ale taky jsem se naučil lépe prioritizovat úkoly, jednoduše řešit zdánlivě zapeklité problémy, koordinovat projekty, zvládat krizové situace, a dokonce už mám za sebou i svou vlastní (i když jen menší) PR akci.

Co považuješ na své práci za nejzajímavější?

Po studiích v Anglii jsem chtěl pracovat pro britskou firmu, abych zůstal v kontaktu s tou kulturou a zároveň využíval angličtinu aktivně na každodenní bázi. Velmi tak oceňuji možnost pracovat v mezinárodním týmu lidí, což přináší své vlastní výzvy. Práce na našem oddělení navíc vyžaduje různé výjezdy do terénu a pracovní cesty (včetně zahraničí), které spolehlivě odbourají stereotyp kancelářské práce.

Věnuješ se při své práci pouze svému oboru?

Oddělení Corporate Affairs je malé, ale zato obstaráváme poměrně bohatou činnost. Jsou vždy období, kdy má jeden z nás více práce než normálně, a tak jsme zvyklí si v takových situacích navzájem vypomáhat. Nevěnuji se tak jen své roli, ale zároveň mám možnost přispět i k externí nebo interní komunikaci nebo se podílet na jiných mezinárodních PR projektech. Např. jsem teď součástí mezinárodního produkčního týmu, který chystá již každoroční dvoudenní event, na který se sjedou kolegové ze všech obchodů po celé střední Evropě.

Jak bys charakterizoval tým, ve kterém pracuješ?

Je nutno říct, že ty týmy jsou dva. Na jedné straně je tady ten domácí tým, který obstarává agendu Corporate Affairs pro Českou republiku. To jsou nutně kolegové, kterým jsem nejblíž, jelikož jsme spolu každodenně a vzájemně jsme si okamžitou oporou. Na druhé straně tady je i ten širší, mezinárodní tým složený ze stejných oddělení v ostatních zemích. V rámci něj nejčastěji spolupracuji se svými vlastními protějšky, když řešíme záležitosti, které se dotýkají Tesca mezinárodně.

Pomáháme

„Každá malá pomoc má velký význam.“ To je jedna z našich hodnot – vystihuje všechny ty malé věci, které děláme každý den pro tisíce našich zákazníků, spolupracovníků a komunit, a zároveň i to jak přispíváme k velkým iniciativám a cílům, ke kterým jsme se celosvětově zavázali.

Pomáháme

Žádné jídlo nazmar – darujeme potraviny

Naše hypermarkety darují potravinové přebytky lokálním organizacím a charitám každý den. Do roku 2020 máme plán zapojit všechny obchody ve střední Evropě. Navíc se každý rok účastníme Národní potravinové sbírky. V Tescu totiž nemáme čas na plýtvání. Myslíme si, že prostě není správné s jídlem plýtvat.

Nestandardní křivky a na velikosti nezáleží – to je Perfectly Imperfect

Rozšířili jsme nabídku ovoce a zeleniny o značku Perfectly Imperfect (Dokonale Nedokonalá). Tzv. křivou zeleninu a ovoce nabízíme ve všech hypermarketech ve střední Evropě. V ČR nabízíme našim zákazníkům jablka, mrkev, řepu, brambory, papriky, okurky a petržel, které na první pohled nemusí vypadat pohledově nejlépe, ale jsou stejně chutné jako jejich dokonale tvarované protějšky.

Podle dostupných údajů každý Čech za rok vyhodí až 80 kg potravin. Bojujeme proti plýtvání!

Známe svoje čísla. Jsme prvním maloobchodním řetězcem ve střední Evropě, který zveřejňuje výsledky plýtvání potravinami ve svém vlastním provozu. To chce totiž odvahu. Se znalostí čísel můžeme měřit pokrok a zlepšovat se. 

Vy rozhodujete, my pomáháme

Chceme pomoci ve všech koutech republiky zlepšit život. Ročně finančně pomůžeme 180 neziskovým organizací zrealizovat jejich úžasné projekty na rozvoj komunitního života a charitativních činností. 

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Tesco Stores ČR a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.