7 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

S mladými talenty pracujeme už v průběhu studia formou dlouhodobých stáží, odborných povinných praxí, kreativních seminářů a studentských projektů. Ti nejlepší jsou po absolvování stáží finálními kandidáty na volná pracovní místa a budují kariéru, jak v TV profesích, tak v ostatních oborech jako finance, obchod, program, výroba vlastních pořadů, zpravodajství, nová média, kreativa a technika.

Spolupráce

Nabízíme studentům dlouhodobé stáže, které jsou zaměřeny na získání znalostí a zkušeností v daném oboru nebo konkrétní profesi. Stáž umožnuje poznat budoucího zaměstnavatele z pohledu produktů a služeb, pracovního týmu, firemní kultury, pracovního prostředí a sdílených hodnot.

Profesionálové ve svém oboru nechávají studentům nahlédnout pod pokličku své profese. Absolventi stínují zkušené odborníky na pracovišti, dostávají konkrétní pracovní úkoly a projekty, jsou součástí pracovních týmů. Dále si mohou vyzkoušet práci s TV technologií a zjistit úroveň svých znalostí a dovedností, které budou po ukončení studia potřebovat.

V rámci dlouhodobé spolupráce se středními a vysokými školami v České republice pořádáme kreativní workshopy. Studenti se účastní několikadenních tvůrčích dílen vedených zkušenými profesionály. Mají možnost přispět do právě realizovaných projektů a být součástí pracovních týmů. Naučí se např. psát scénáře a dramaturgické posudky, pracovat s kamerou nebo připravovat natáčecí plány.

Noc filmových nadějí je studentský projekt, který baví mladé české filmaře. Každoročně vysíláme pětihodinový maratón studentských snímků na kanálu Nova a z těch nejlepších si vybíráme budoucí spolupracovníky pro tvorbu TV pořadu.

Našimi dlouhodobými partnery jsou filmové a kreativní školy: FAMU Praha, SVOŠF Písek, FAMO Písek, UTB Zlín, SPŠST Praha Panská, Vyšší odborná škola grafická v Jihlavě, VŠUP Praha, Michael - Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.,Střední škola aplikované kybermetiky v Hradci Králové

Více informací najdete na http://tv.nova.cz/noc

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Nova Tým

První česká soukromá televize Nova zahájila své vysílání přenosem z Národního muzea v Praze dne 4. 2. 1994. O té doby jsme prošli celou řadou změn a dnes jsme jednou z nejmodernějších mediálních společností na českém trhu. Za tím vším stojí společenství lidí, kteří pracují v nejrůznějších profesích, ať už specificky televizních nebo těch ostatních, podporujících. Milují svoji práci, snaží se v ní být každý den nejlepší a přicházet stále s novými nápady. Nahrávají si vzájemně, podporují se a makají na sobě.

Kde nás najdete

Pyšníme se novou budovou sídla ve filmových ateliérech Barrandov, jejíž součástí je i moderní zpravodajské studio. Zde sídlíme spolu s mateřskou společností CME a zde je také soustředěna největší část našeho nováckého týmu. Long running series Ulici a Ordinaci natáčíme v Hostivařských ateliérech.

Noc filmových nadějí

Součástí naší spolupráce s filmovými školami je projekt Noc filmových nadějí, ke kterému se každoročně připojí více jak 10 škol. Odborná porota vybírá 30 finálních studentských snímků z více než 100 dodaných. Těmto snímkům věnujeme 5 hodin vysílacího času ve svém nočním programu a pořádáme setkání studentů a filmových profesionálů. Letos se tento svátek studentské filmové tvorby uskuteční 16. 11. 2018. Měli byste zájem se mezi nás přijít podívat? Chcete vědět víc? Dejte nám o sobě vědět.

Nezávazně se můžete přihlásit na http://tv.nova.cz/noc

Stáže pro studenty a absolventy

Stáže vnímáme jako námluvy mezi absolventy a Novou. Obě strany mají možnost zjistit, zda si vzájemně vyhovují. Otevřené pozice obsazujeme nejraději stážisty – víme, jak si sednou s týmem, jak zapadnou do firemního prostředí a zda zvládnou výzvy, kterých je v kreativním prostředí stále dost.

Pocity stážistů – Luiza Sheiko – Specialista podpory prodeje

Je pro mě k nezaplacení chodit do práce s úsměvem a pracovat v přátelském kolektivu pro společnost s vybudovaným jménem. Vždy se těším na to, co se v práci bude dít nového. Je fajn, být o krok napřed a mít přehled o tom, co na obrazovkách teprve poběží.

Pocity stážistů - Magdaléna Režňáková – Koordinátor recepce a podatelny

Po Vysoké škole bylo pro mě jako absolventku najít práci velmi obtížné a proto jsem byla nesmírně šťastná, když mě vzali do televize Nova na místo recepční. Pro mě, která neměla moc zkušeností s administrativní pozicí, to byla super startovací pozice. Na místě recepční jsem pracovala půl roku a poté přišla nabídka na kariérní postup. Dostala jsem na starosti celý chod recepce, podatelny a stala se asistentkou pro naše celé oddělení. Neváhala jsem ani minutu. Už to budou tři roky a jsem nesmírně vděčná, že televize Nova mi dala příležitost prosadit se a "dospět".

Pocity stážistů - Kateřina Coubalová – Specialista lidských zdrojů

Každý den rostu a získávám informace od těch nejlepších z oboru, kteří mi každý den umožňují rozvíjet samu sebe jako profesionála i jako člověka. 🙂
Mám možnost pracovat v neuvěřitelně inspirativním prostředí, kde si navzájem pomáháme a učíme se od sebe. Pro mě, jako mladého člověka, je nesmírně cenné, že pracuji v prostředí, v němž se lidé navzájem respektují bez ohledu na délku praxe či věk. Právě Nova mě každý den přesvědčuje, že nic není nemožné, pokud máte sen, vizi a chuť se učit! A když něco nepovede? O to víc se tu naučíte! 🙂

Chcete se k nám přidat?

Pokud chcete uspět ve výběrovém řízení do Novy, uvolněte se, soustřeďte se, buďte sví! Při výběrovém řízení hledáme gen „nováctví“ – jestli se k nám hodíte a jestli s námi opravdu chcete být. Všechno ostatní vás umíme naučit.

Benefity

Pojďte s námi do kina, do fitka a pojeďte na kolo či hory!

Benefity

Kam s námi vyrazíte

Na předpremiéry filmů a představení, do Beauty & Relax na Nově! Nestačí? Na hory přibalíme skipas.

Užijete si se slevou

Cestování, nákupy pro krásu i zdraví. Domácnost, gauč i VOYO.

Něco s NOVA +

Zdokonalíte libovolnou dovednost. Pojistíte současnost a můžete myslet i na budoucnost.  

Příběh absolventa

Mám ráda lidi i svět kolem sebe. Baví mě ho pozorovat a všímat si i těch nejmenších detailů. Ráda sice plánuji, ale netoužím být svázána stereotypem. Nebavila by mě práce, kde je každý den stejný a přesně ráno víte, co se stane za hodinu, za dvě a jak bude vypadat večer. A právě to vám v týmu Prásku rozhodně nehrozí.

Veronika Petruchová

Veronika Petruchová

Reportérka publicistického pořadu Prásk

Proč jste si vybrala právě TV Nova?

Lákala mě práce v televizi, a když jsem zjistila, že je možná stáž na Nově, přišlo mi jako skvělý nápad to hned zkusit u té nejsledovanější televizní stanice v zemi. Člověk se nemá bát. Mně se to vyplatilo.

Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova?

Před samotným pohovorem jsem byla v klidu. Když jsem ale pak seděla v místnosti plné mladých lidí, kteří měli stejný sen jako já, dostavila se tréma. Samotný pohovor byl složený z testu všeobecných znalostí a také jsme museli prokázat, že umíme pracovat s textem a informacemi.

Jaký byl váš první den na stáži?

Akční. Hned jsem se přiřadila k jednomu z reportérů a dostala jsem se přímo k natáčení a tvorbě reportáže.

Co vám práce v TV Nova přinesla?

Rozhled a zkušenosti. Rychlý start kariéry. Během pár měsíců jsem se ze stáže dostala až k moderaci internetového pořadu. Nikdy jsem si nedokázala představit, že můžu pracovat na 120%.  Práce v TV Nova je opravdu intenzivní a rychlá. I když má reportáž pouze dvě minuty stojí za ní spoustu práce.

Co byste vzkázala lidem, kteří o stáži v TV Nova uvažují?

Pro někoho, kdo chce pracovat v médiích je TV Nova nejlepší možností k získání cenných zkušeností. Takže můj vzkaz je jednoduchý: Jděte do toho.

Příběh absolventa

Miluji cestování, zvlášť když není vše naplánováno do posledního detailu. Naopak, leckdy bývají nečekané zážitky těmi nejlepšími. V práci mám však ráda věci pod kontrolou. Analyzovat a interpretovat data je přesně to, co mě baví. Práce v oddělení Výzkumu mi to navíc umožňuje ve skvělém týmu.

Kateřina Rešová

Kateřina Rešová

Data Analytik v oddělení výzkumu

Proč jste si vybrala právě TV Nova?

Budu upřímná, lákalo mě televizní prostředí – byla jsem zvědavá, jak to v televizi chodí. 😊 Ve spojitosti s demografií, kterou jsem v té době studovala, jsem považovala stáž v oddělení Výzkumu za skvělou možnost, jak využít své znalosti o populaci a statistice.

Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova?

Velmi příjemné a moderní prostředí. Pamatuji si průběh pohovoru, své budoucí kolegy a vzpomínám si také na svou nervozitu, jelikož jsem o stáž moc stála.

Jaký byl váš první den na stáži?

Plný pozitivních očekávání, která se vyplnila. Poznala jsem své skvělé kolegy, byla jsem okamžitě zapojena do práce oddělení a celý den se mi někdo věnoval. Odcházela jsem s hlavou plnou informací, ale velmi spokojená. Stáž trvala měsíc a vše bylo plně uzpůsobeno mým časovým možnostem a školnímu rozvrhu.

Co vám práce v TV Nova přinesla?

Práce v TV Nova mi přinesla mnoho možností se rozvíjet a pracovat na svých dovednostech, pocit naplnění a smysluplné práce a v neposlední řadě mé báječné kolegy!

Co byste vzkázala lidem, kteří o stáži v TV Nova uvažují?

Ať neváhají a přihlásí se! Je to super příležitost, jak získat praxi a zkušenost ve velmi zajímavém prostředí. A také možnost, jak obohatit životopis o zápis ze známé a úspěšné firmy. 😊

Příběh manažera

Zajímá mě dění doma i ve světě a nechci ho jen sledovat. Snažím se ho pochopit. A právě tahle práce mi to umožňuje. Pracuji s lidmi, kteří to ve svém oboru daleko dotáhli, a při natáčení reportáží potkávám další zajímavé osobnosti různých profesí. Baví mě řídit lidi a Nova mi dala šanci i v mém mladém věku vést několikačlenný tým Střepin. Protože na Nově o vás rozhodují jenom výsledky.

Tomáš Vojáček

Tomáš Vojáček

Vedoucí vydání publicistického pořadu Střepiny

Proč jste si vybral právě TV Nova?

Protože nesnáším stereotyp a baví mě výzvy. Také rád píšu a natáčím a chci, aby moje příběhy vidělo co nejvíc diváků. Tak kam jinam než do nejsledovanější televize?

Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova?

Velký počet zajímavých lidí z celé republiky, kteří se na stáž hlásili. Říkal jsem si tenkrát: "Jak je porazit?" A dnes s některými z nich vlastně tvoříme jeden tým.

Jaký byl váš první den na stáži?

Akční. Čekal jsem pomalý rozjezd a nekonečné zaškolování, ale hned první den už jsem vymýšlel témata reportáží. A další týden už vyrazil poprvé natáčet na plac.

Co vám práce v TV Nova přinesla?

Spoustu zkušeností. Rozšířila obzory. Naučila mě, že pracovat pod tlakem není tak strašné, jak se občas může zdát. A taky, že k mimořádným výsledkům je potřeba týmová práce. Bojovat každý týden o diváky, je totiž společně se skvělými kolegy zábava. A samozřejmě i to, že je potřeba na sobě pořád pracovat.

Co byste vzkázal lidem, kteří o stáži v TV Nova uvažují?

Pokud se neradi nudíte a chcete předvést, co umíte, u nás dostanete šanci se ukázat. A je jedno, jestli máte chuť třeba točit nebo stát před kamerou.

Virtuální prohlídka

Video

Pomáháme

Nadace Nova po celý rok pomáhá dětem. Každý rok hledáme nové příležitosti, ať je to v rámci pořadů TV Nova, jako je například Mise Nový domov nebo Tvoje tvář má známý hlas. Zaměřujeme se na oblast zdraví, vzdělání, domov a humanitární pomoc Patronkou Nadace Nova je moderátorka Televizních novin Kristina Kloubková. Více informací najdete na www.nadacenova.cz

Pomáháme

Nadace Nova přináší dětem úsměv

Nadace Nova svou charitativní činnost dělí do několika směrů. Pomáhá prostřednictvím pořadů TV Nova, jako je například Tvoje tvář má známý hlas, Mise nový domov nebo hudební anketa Český slavík Mattoni. Nadace Nova po celý rok aktivně hledá různá partnerství, která pomáhají vybrat peníze na děti, které to opravdu potřebují. Navázat partnerství, které má smysl, se podařilo například se Spartan Race a seriálem cyklo závodů Nova Cup.

Nadace Nova pomáhá během celého roku. V loňském roce podpořila neziskové organizace a konkrétní děti a rodiny z řad diváků TV Nova. Hodnota celkové pomoci přesáhla částku 1 500 000 Kč. O tom, koho Nadace Nova podpořila, se dozvíte z oficiálních webových stránek a z pořadů televize Nova.

Diváci a obchodní partneři TV Nova celý rok pomáhají!

Nadaci Nova podporují organizátoři a účastníci různých sportovních akcí. Výtěžky z akcí dále putují na konkrétní pomoc vybraných skupin. V roce 2017 Nadace Nova podpořila v rámci běhů Spartan Race – děti trpící svalovou dystrofií a atrofií. Peníze, které Nadace Nova obdržela od společnosti M&M Reality, šly na podporu dětí, kterým hudební nástroje pomáhají s rozvojem jemné motoriky a soustředění. O dalších aktivitách Nadace Nova si můžete přečíst na nadacenova.cz.  

Mise nový domov - diváci TV Nova přispívají na vybrané příběhy

Na podzim zařadila TV Nova do vysílání reality show Mise nový domov. V tomto pořadu sledujeme příběhy lidí, kteří jsou poznamenáni nějakým sociálním či zdravotním hendikepem a tým Mise nový domov zrekonstruoval jejich bydlení. Ke všem příběhům vznikly veřejné sbírky, diváci podpořili své favority. Podařilo se získat významného partnera společnost M&M Reality, která věnovala 160 tisíc. Nejvíce se vybralo na rodinu Sihelských, na otce pěti dětí, který se o ně stará sám, matka je opustila a zanechala po sobě pouze dluhy.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti TV Nova a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.