6 volných míst
Pro studenty a absolventy

 • HR SPECIALIST
  Valeo
  britská angličtina
  čeština
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Bakalářské
 • Směnový Technik údržby
  Valeo
  čeština
  Středočeský kraj
  Na plný úvazek
  Odborné bez maturity
 • Motor Test Engineer
  Valeo
  britská angličtina
  čeština
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Vysokoškolské
 • SYSTEM TEST ENGINEER (1800010R)
  Valeo
  britská angličtina
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Bakalářské
 • IT Trainee
  Valeo
  britská angličtina
  Hlavní město Praha
  Na zkrácený úvazek, praxe a stážetrainee programy
  Středoškolské
 • SOFTWARE ENGINEER for TOOLS
  Valeo
  britská angličtina
  Hlavní město Praha
  Na plný úvazek
  Bakalářské

Další možnosti spolupráce

Miluješ techniku? U nás ji zažiješ.
Valeo ti nabízí ideální prostředí pro rozjezd tvojí kariéry, příležitost pracovat na náročných projektech v mezinárodních týmech s globálním zázemím.

Spolupráce

Nelam si hlavu se závěrečnou prací. Napiš svou bakalářku, diplomku nebo jakoukoliv jinou práci pod odborným dohledem našich kolegů z vývoje a výroby. Můžeš si vybrat z naší nabídky vypsaných témat nebo navrhnout své vlastní z oblasti automobilového průmyslu.

Již v průběhu studia můžeš spolupracovat napříč celým oddělením, získáš cenné know-how a technické zkušenosti. Zúčastníš se spolupráce na vývojových projektech a budeš aktivně používat angličtinu při každodenní komunikaci. Výsledkem může být i příprava tvé diplomové práce. Nabízíme ti dohodu o pracovní činnosti s možností pracovní smlouvy na plný úvazek po ukončení studia. Trainee program je otevřen v odděleních výrobních procesů, logistiky, kvality, výroby a údržby ve výrobním závodě v Žebráku.

Valeo R&D program je víceletý rozvojový program v našem pražském vývojovém centru, určen pro studenty magisterského a doktorského stupně studia se zaměřením na strojní inženýrství, elektrotechniku a informační systémy. Studentské týmy vytváří například robotické vozidlo, které slouží jako pohyblivá překážka na našem polygonu pro testování algoritmů na nouzové brzdění nebo pracují na kompletní přestavbě sériového auta na testovací, na kterém budeme zkoušet naše nové senzory.

Každý rok v listopadu vyhlašujeme mezinárodní soutěž s názvem Valeo Innovation Challenge. Přihlas se v týmu 2 až 5 studentů a přiber si klidně i jednoho učitele! Navrhněte společně chytřejší, intuitivnější, zelenější či zábavnější automobil roku 2030 a nové způsoby jeho využití. Když váš projekt zvítězí, dostanete 100 000 eur a podporu začínajícího businessu v start-up inkubátoru Valeo!

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Kdo jsme?

V celosvětovém měřítku patříme mezi největší dodavatele automobilového průmyslu. Vyvíjíme hi-tech produkty, které dělají řízení automobilu pohodlnější, zábavnější, bezpečnější, šetrnější k životnímu prostředí. Udáváme směr, kterým se budou ubírat nové technologie automobilového průmyslu.

Historie

Vše začalo v roce 1923 výrobou brzdových a spojkových obložení. 95 let poté jsme celosvětovou jedničkou na trhu pro prvovýbavu ve stěračích, senzorech, parkovacích systémech a alternátorech. Máme 184 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 38 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnáváme 111 600 lidí ve 33 zemích po celém světě.

Klíčový hráč v českém automobilovém průmyslu

V České republice jsme jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu s více než 4 500 zaměstnanci na 5 pobočkách.  V našich výrobních závodech v Humpolci, v Podbořanech, v Rakovníku a v Žebráku vyrábíme komponenty pro klimatizaci, interiérové kontrolní panely a hydraulické díly pro spojky a brzdy. Vývojové centrum v Praze se zaměřuje kromě technického vývoje těchto produktů také na vývoj senzorů, softwaru a systémů pro autonomní auta jako např. parkovací asistenty, kamery, automatické nouzové brzděni, hlídání mrtvého úhlu nebo adaptivní tempomaty.

Inovace

Vynalezli jsme stop-start systém, adaptivní dálkový světlomet „Beamatic“ a náš prototyp autonomního auta „Cruise4U“ má za sebou 125 000 úspěšných testovacích kilometrů. 12 % z tržeb investujeme do výzkumu a vývoje. Našich 17 000 inženýrů registruje ročně přes 2 000 patentů.

Stále rosteme

Hodnota objednávek se během let 2009 – 2017 ztrojnásobila na 27 miliard eur. Polovina nových zakázek je na produkty pocházející z inovace, tedy z komponentů, které jsou na trhu méně než tři roky.

Testovací polygon

Jsme jednou z mála automotive vývojových firem v České republice s vlastním testovacím polygonem. Naše testovací auta můžete ale potkat i v běžném provozu na dálnicích nebo ve městě.

Nadstandardní benefity

Věříme ve správnou rovnováhu mezi prací a volným časem a proto nabízíme jako jedna z mála firem v České republice 6 týdnů dovolené.

Ocenění

Získali jsme ohodnocení Top Employer ve 24 zemích světa včetně České republiky a opakovaně jsme vyhráli soutěž Zaměstnavatel Roku ve Středočeském kraji v kategorii firem do 5 000 zaměstnanců. Patříme mezi Top 100 Thomson Reuters Global Innovators.

Benefity

Umíme ocenit vaše úsilí.
Patříme mezi nejlépe hodnocené zaměstnavatele v České republice. Získali jsme opakovaně titul Zaměstnavatel Roku pro Středočeský kraj a od roku 2016 i cenu Top Employer Czech Republic.

Benefity

6 týdnů dovolené

Správnou rovnováhu mezi prací a volným časem považujeme za klíčové - nabízíme 6 týdnů dovolené.

Bonusový systém

Půlroční bonus a měsíční bonusy závislé na výsledcích týmu nebo závodu

Penzijní připojištění

Po jednom roce trvání zaměstnání přispíváme na penzijní připojištění v hodnotě 5 % hrubé mzdy

Stravenky a flexipassy

Dotovaná kantýna nebo plně hrazené stravenky, flexipassy na sportovní a relaxační aktivity

Podpora mobility

Náhrada výdajů na dojíždění, ubytování a stěhování

Mezinárodní kolektiv

V českých pobočkách Valeo pracují kolegyně a kolegové z více než 30 různých zemí

Profesní rozvoj

Propracovaný systém technických a manažerských školení, možnost dotované jazykové výuky v pracovní době

Příběh absolventa

Do Valea se Lukáš dostal díky studentskému projektu, nyní pracuje jako Aplikační inženýr. Říká, že je na začátku své kariéry, ale cítí velký potenciál růstu v rámci firmy.

Lukáš Houser

Lukáš Houser

Aplikační inženýr, vývojové centrum, Praha

Co jsi musel splnit, abys získal současné místo?

Ve Valeu jsem od března 2015. K nabídce od Valea jsem se dostal jako student posledního ročníku magisterského studia, byla mi nabídnuta pozice na studentském projektu. Touto formou jsem se dostal k tématům, jež mě naplnily a rozšířily mé obzory. Po dokončení studia mi vedoucí a pracovníci HR pomohli při výběru pozice na plný úvazek. Pohovor jsem následně měl o to snazší, že mě firma již znala, jednalo se de facto o dialog mezi mnou a mým budoucím manažerem o tom, co si obě strany představují a nabízejí.

Jak vypadá Tvůj typický pracovní den?

Nyní pracuji jako Aplikační inženýr. Tato pozice je specifická cestovním vytížením, většina času se tráví přímo u zákazníka. Již od dětství jsem pistonhead, proto práce na testovací ploše s prototypy aut, jejichž předběžné skici prosakují na veřejnost a o nichž se debatuje na internetu, pro mne má velké kouzlo. Tato pozice vyžaduje dobrou úroveň jazykové vybavenosti a samostatnost, mimo již zmíněné přináší i každodenní kontakt s mezinárodním prostředím a možnost ihned sledovat hmatatelné výsledky své práce. Dny, které trávím v kanceláři, jsou pak příjemnou změnou.

Co považuješ, za dobu co ve firmě pracuješ, za svůj největší úspěch?

Stále jsem na začátku své kariéry, nemá asi smysl mluvit o dosažených milnících. Pro mne je zatím mým největším úspěchem, že jsem se svojí pozicí spokojen. V práci se cítím dobře, jsem obklopen zajímavými lidmi, práce mne uspokojuje a cítím potenciál do budoucna. Proces učení je dlouhodobý, cením si každé nové znalosti a schopnosti, jíž se naučím.

Jak se Ti líbí prostředí, kde pracuješ? Co bys zlepšil nebo změnil?

Pracovní prostředí je obecně neformální. Přímo v pražské pobočce se nachází plno cizinců, členové týmů jsou z různých koutů světa, angličtina není nic, nad čím by se člověk pozastavil. Nedávno bylo vývojové centrum Valeo Praha přestěhováno do nového sídla ve Strašnicích a nutno podotknout, že vedení tomu věnovalo velkou pozornost. Nové prostory jsou na opravdu vysoké úrovni.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

Valeo je veliká nadnárodní firma zabývající se automobilovým průmyslem. To znamená velice pestré možnosti uplatnění v rozličných směrech, široké možnosti osobního vývoje. V tomto prostředí vidím velký potenciál růstu v rámci této firmy, ať už se rozhodnu jít cestou technickou, manažerskou či nějakou, kterou teprve poznám.

Příběh manažera

Josef pracuje ve skupině Valeo již 17 let, za tuto dobu se stalo oddělení lisovny v Rakovníku nejlepší lisovnou v rámci skupiny Valeo.

Josef Váňa

Josef Váňa

Vedoucí lisovny, výrobní závod, Rakovník

Co jsi musel splnit, abys získal současné místo?

V roce 2000 jsem se v průběhu čtvrtého ročníku na VŠ přihlásil do programu pro vysokoškoláky „Manager shadowing program“. Po dokončení studií jsem přijal nabídku na plný pracovní poměr v oddělení technologie jako Technolog nových projektů. O dva roky později jsem získal možnost stát se vedoucím oddělení výrobních systémů. Mojí hlavní zodpovědností bylo rozšíření závodu, nastavení informačních a materiálových toků, které v závodě fungují dodnes. Od roku 2010 pracuji jako vedoucí lisovny s plnou zodpovědností za industrializaci, technologii a výrobu s týmem, jenž zahrnuje okolo 100 lidí.

Jak vypadá Tvůj typický pracovní den?

Moje práce je velice rozmanitá. Každý pracovní den je jiný v návaznosti na řešené problémy a rozvoj strategie. Vedu velice samostatný pracovní tým, který zajišťuje výrobu a na nějž se mohu vždy spolehnout. Osobně nejsem svázaný žádným pevným řádem, věnuji se především rozvoji lisovny, plánování jejího rozšíření a využití nových technologií do výroby. V nejbližší budoucnosti 2018-2020 plánujeme rozšíření výrobní kapacity o 50% a pro tento účel je nezbytné vše detailně připravit.

Co považuješ, za dobu co ve firmě pracuješ, za svůj největší úspěch?

Za posledních několik let se stalo oddělení lisovny nejlepší lisovnou (benchmark) v rámci skupiny Valeo. Neskromně si dovolím říci, že jsme také jednou z nejlepších lisoven v celé České republice, a to především díky využití nových technologií vstřikování, kontroly kvality, plánování výroby a toku materiálu. Od společnosti Engel jsme v roce 2015 dokonce získali celosvětově druhé místo za rozvoj technologií.

Jak se Ti líbí prostředí, kde pracuješ? Co bys zlepšil nebo změnil?

Pracuji ve výjimečném kolektivu, který drží při sobě i při největších krizích týkajících se výroby či už uspokojení zákazníka. Chodím do práce velice rád, přesto že se ode mě očekává dostupnost 24/7 v případě potřeby a musel jsem omezit své koníčky. Co se týká pracovního prostředí, do výrobních prostor lisovny není vpuštěn nikdo bez ochranných pracovních pomůcek, bezpečnostních bot a pláště.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

I po 17 letech ve skupině Valeo mám pocit, že se mám stále kam rozvíjet. Valeo je můj první zaměstnavatel a věřím, že zde ještě mnoho let pobudu na různých manažerských postech.

Virtuální prohlídka

Video

Pomáháme

Pomáháme

Formula Student

Naším cílem je podpořit technické vzdělávání a co nejvíce rozšířit možnosti dalšího vzdělávání studentů. Domníváme se, že Formula Student je ideální aktivitou, díky které studenti rozvíjí technické, organizační a projektové znalosti. Rádi jim s touto aktivitou pomáháme, a to nejen finančně, ale i poskytováním zázemí k testování na našem polygonu a know-how našich špičkových inženýrů.

Elektronické stavebnice pro střední školy

Podpora technického vzdělávání na základních a středních školách se stala stěžejním bodem pro naši budoucnost. Proto jsme se po dohodě s Gymnáziem v Rakovníku, kde se nachází jeden z našich výrobních závodů, rozhodli se do toho pustit se vším všudy. Do školy jsme nakoupili elektronické stavebnice Boffin 500, digitální kuchyňské váhy a multimetry. Možnost pracovat s opravdovými fungujícími předměty se zdá být nejlepší výukovou metodou ke vzbuzení zájmu studentů o technické obory.

Rozvoj výuky robotiky

Postavit robota, zprovoznit ho a využít ho v praxi se stává čím dál tím snazší. Je to hlavně tím, že se pořádá o mnoho více akcí s robotickými tématy a vznikají robotické kroužky. Abychom rozšířili řady našich nadšenců pro tento desetibojařský technický obor, podporujeme robotické kroužky a robotické soutěže (např. Robotický den Praha). A proč desetiboj? Je to jednoduché – na stavbu robota je potřeba rozumět více oborům jako je mechanika, elektrotechnika a programovaní.

Festival Vědy

Stali jsme se hrdými partnery akce, která zábavným způsobem ukazuje vědu a technologii, kterou s každodenní rutinou využíváme. Jak je to třeba s auty? Každý rok na našem stánku na Vítězném náměstí vysvětlujeme návštěvníkům bez omezení věku, jak se to vlastně má s těmi autonomními auty. Pomáháme tím především učitelům nadchnout žáky pro vysokoškolské studium v technických oborech.

Uklidíme Prahu

Letos jsme se již podruhé zúčastnili projektu Uklidíme Prahu. Od Nového roku sídlí jedna z našich poboček na novém místě ve Strašnicích. Rozhodli jsme se pomoct životnímu prostředí a uklidit „si před barákem“. V rámci celosvětové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, se nám podařilo naplnit odpadem celý kontejner. A když už jsme technologická firma, podařilo se nám také najít již dávno zapomenutý zázrak – tlačítkový mobilní telefon z 90. let.

Chráněné dílny

Vytvořili jsme oblíbenou tradici mezi našimi kolegy. Každý rok na Vánoce si zveme alespoň dvě organizace provozující chráněné dílny. Rádi si společně pochutnáme na horkých moštech, čajích či buchtách. Atmosféru si navodíme i produkty, které si z těchto dílen kupujeme jak na pracovní stůl, tak i domu pro radost. Letos jsme se rozhodli na tuto pohodu nečekat až do dalších Vánoc a pozvali jsme dílny i na Velikonoce. Každý z nás individuálně i jako tým podporuje dobrou věc.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti Valeo a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.