9 volných míst
Pro studenty a absolventy

Další možnosti spolupráce

Milí studenti a absolventi, ať už jste na začátku nebo na konci studijních let, určitě je před vámi plno výzev. Nechte nás tedy, abychom vám pomohli, alespoň některé zvládnout s přehledem a elegantně. Samozřejmě ambice za vás udělat státnice nemáme. Můžeme vám ale poradit, jak se neztratit ve světě kariéry. Proto se nechte inspirovat naší nabídkou.

Spolupráce

V TRAINEE programu získáte to, co vás žádná škola nenaučí: zúčastníte se práce na různorodých projektech, osvojíte si základní pracovní návyky a naučíte se, jak funguje skutečný podnik v prostředí současné tržní ekonomiky. Zároveň máte možnost sestavit si s námi plán vaší kariéry, který vám pomůže v odborném rozvoji. Neváhejte a využijte možnost pobavit se o tom se studenty, kteří už v našem TRAINEE programu pracují. Stačí navštívit trainee.witte-automotive.cz a zúčastnit se online chatu.

Hledáte námět pro svou závěrečnou studentskou práci? Rádi vám pomůžeme a nabídneme téma, které můžete z teorie rozvinout do praxe pod odborným vedením našich kolegů. Můžete nám navrhnout i své vlastní téma bakalářské nebo magisterské práce a pracovat na tématu s našimi odborníky.

Budeme vám partnerem při diplomové práci, využijete znalost angličtiny a vyděláte si tím, co studujete a po ukončení studia máte jisté pracovní uplatnění dle vašeho zaměření.

Více informací naleznete na https://witte-automotive.jobs.cz/studenti-a-absolventi/

 

Zajistěte si letní brigádu už teď a naplánujte si léto s námi. Pokud vám neschází manuální zručnost a pečlivost a máte chuť si přes prázdniny přilepšit, třeba na skoro nové BMW nebo na pořádný letní mejdan na lodi, tak se přidejte k nám a staňte se součástí WITTE. Pro šikovné studenty máme uplatnění i mimo výrobní pozice. Neváhejte a přihlaste se co nejdříve na : https://witte-automotive.jobs.cz/studenti-a-absolventi/

Stipendijní program je určen studentům magisterských oborů se zájmem o oblast automotive průmyslu. S WITTE Stipendiem Ti kromě pravidelného měsíčního příspěvku na studium nabízíme placenou odbornou praxi, kterou přizpůsobíme Tvým studijním povinnostem. Staň se součástí WITTE, přihlášku nám pošli do 17.6.2018 na student@witte-automotive.cz  Více informací o Stipendijním programu na: https://witte-automotive.jobs.cz/studenti-a-absolventi/

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Novinky i historické perličky

Společnost WITTE poprvé zahájila svůj provoz už v roce 1899 v německém Velbertu. U jejího zrodu stál Ewald Witte, pod jehož vedením se firma specializovala na výrobu zámků pro kufry. Před 2. světovou válkou se však výroba začala přiklánět spíše k automobilovému průmyslu. Od té doby se výroba rozšířila od kování na různé komponenty karoserie včetně zamykacích systémů. Na českém trhu působíme od roku 1992 jakožto vývojáři a producenti zámkových systémů pro největší automobilky na světě.

Program Trainee – Vyberte si Sami svou cestu

V programu TRAINEE máte možnost sestavit si individuální rozvojový plán, který bude odpovídat Vašim preferencím a pomůže Vám v odborném rozvoji budoucí kariéry. Pracovat a vzdělávat se u nás nebudete zadarmo. Už na začátku programu nabízíme úspěšným kandidátům spolupráci na hlavní pracovní poměr a také pravidelnou mzdu. Zároveň od nás získáte nárok na benefity jako náš zaměstnanec a to pružnou pracovní dobu, dopravu zdarma, obědy od 13 Kč, příspěvky na zdraví a sport, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších výhod. Těm, kteří nejsou z blízkého okolí, nabízíme pomoc se zajištěním ubytování.

Tipy personalisty pro účast na pohovoru

- Pěkně a zajímavě sestavený životopis je Vaší vstupenkou do světa velkých i malých firem.

- Motivační dopis Vás má přiblížit jako osobnost a ukázat, co se do životopisu nevešlo.

- O firmě, do které se hlásíte, si vždy zjistěte co nejvíce informací a buďte připraveni i na záludné otázky 😊

- První dojem je opravdu důležitý, proto přijďte včas.

- Šaty dělají člověka a tak šup na internet. Etiketa od Špačka Vám určitě dobře poradí.

- Na pohovoru může být více lidí. Pokud to pozice vyžaduje, dojde i na konverzaci v cizím jazyce.

- Buďte sví a nebojte se ptát.

- Připravte se i na otázku ohledně financí.

Benefity

Flexibilní pracovní prostředí je velmi vítaný benefit, proto je u nás možné využít Home Office i flexibilní pracovní dobu. Svůj čas si řídíte sami, dle svého pracovního zařazení a povinností. Víme totiž, že bez vás zaměstnanců, to nejde, proto nabízíme mnoho dalších výhod.

Benefity

5 Týdnů dovolené

Odpočinek je důležitý, proto u nás zaměstnanci mohou čerpat 5 týdnů dovolené.

Zdraví, sport a kultura

Přispíváme na zdraví, sport a kulturu dle odpracovaných let až do výše 25 000 Kč.

Obědy od 13Kč

V naší moderní restauraci si můžete vybrat až ze 4 jídel, nezapomínáme ani na vegetariány a alergiky.

Ubytování

Studentům, kteří nejsou místní, nabízíme rovněž pomoc se zajištěním ubytování.

Doprava zdarma

Podporujeme hromadnou dopravu, proto Vám WITTE zajistí bezplatnou dopravu s našimi WITTE autobusy.

Jazykové vzdělávání

Máte zájem se rozvíjet v komunikaci v cizích jazycích? Nabízíme Vám intenzivní možnosti vzdělávání.

Příběh absolventa

Nemáte ještě jasno, v jakém oboru se chcete profesně pohybovat, anebo se nechcete hned po škole uvázat na jednu pozici? Přihlašte se do Trainee programu jako já. Ve WITTE to není pouze o teoretizování, toho máte ve škole určitě také dost, ve WITTE Vás hodí rovnou do vody.

Anna Kodedová

Anna Kodedová

Trainee

Proč ses rozhodla přihlásit se do programu Trainee?

Po střední škole jsem hledala práci, která mi zejména umožní dále dálkově studovat a u které nebude problém práci se studiem skloubit. Zalíbilo se mi, že WITTE nabízí flexibilní pracovní dobu a možnost růstu. Jelikož jsem nebyla rozhodnutá pro určitou pozici, na kterou bych chtěla jít, nabídli mi zde program TRAINEE.

Jak se Ti program líbí?

Program TRAINEE je v této firmě novou záležitostí, a tak není vždy jednoduché být tou první skupinou TRAINEEs. Avšak právě my můžeme tento program zlepšit pro ročníky, které přijdou po nás. Je fajn být součástí něčeho nového v tak velké společnosti, jako je WITTE.

Máš už představu, na jaké pozici bys ve WITTE v budoucnosti ráda působil/a?

Ano, ráda bych nakonec působila na personálním oddělení a momentálně mi nezáleží na tom, jestli začnu jako administrativní pracovnice, náborářka nebo poradkyně. Vše je zajímavé a hlavně nezbytné pro pochopení toho, jak personální oddělení funguje jako celek.

Doporučila bys program Trainee dalším absolventům a proč?

Ano, především těm, kteří ještě nemají úplně jasno v tom, co chtějí dělat. Je to dobrá zkušenost. Podíváte se pořádně do výroby, poznáte různá oddělení napříč firmou a tato provázanost se na Vaší cílové pozici bude určitě hodit. Především zjistíte, co by Vás opravdu bavilo.

Příběh manažera

Začal jsem jako stipendista a teď jsem vedoucím konstruktérem. V roce 2013 jsem se jako jeden z prvních studentů zapojil do WITTE Stipendijního programu, kdy jsem pokračoval ve studiu a zároveň nabíral pracovní zkušenosti na pozici konstruktér. Dva roky kombinování školních a pracovních povinností vyústily v inženýrský titul a novou pracovní pozici.

Vojtěch Cibulka

Vojtěch Cibulka

Vedoucí konstruktér

Odkud jste, jak dlouho jste u společnosti a když se řekne WITTE, co se Vám vybaví?

Jsem z Plzně. A když se řekne WITTE, vybaví se mi, zajímavá práce, skvělý kolektiv a nové příležitosti. Ve WITTE jsem přes pět let a v současnosti pracuji na pozici vedoucí konstruktér. V roce 2012 jsem jako student Západočeské univerzity začal pracovat na částečný úvazek na pozici referent/kreslič. Mé první úkoly mě zavedly na výrobní linku, kde jsem dva týdny pomáhal mnohem zkušenější obsluze sestavovat zámky pro FORD a BMW. Bylo to období, kdy jsem s překvapením zjišťoval, že kapotové a sedačkové zámky nejsou ani z poloviny tak jednoduchými systémy, jak jsem si do té doby představoval.

Co se Vám na firmě líbí a co byste udělal jinak, kdybyste mohl?

Na WITTE oceňuji snahu vyvíjet nové produkty, realizovat nová řešení a podporu kreativity a osobního rozvoje svých zaměstnanců. A hlavně, že mohu pracovat ve městě, kde žiji, tedy v Plzni, kde má WITTE svou vývojovou kancelář. Neudělal bych nic jinak. I když se mi v životě povedlo mnoho chyb jak v profesním, tak v osobním životě, věřím, že chyby jsou právě to, co nutí člověka se zlepšovat a jsou cennou zkušeností do života.

Proč jste si společnost vybral jako svého zaměstnance a co Vám WITTE dalo?

WITTE bylo ve správný čas na správném místě. Zažíval jsem období studijních neúspěchů a řekl si, že nutně potřebuji získat zkušenosti z praxe. Díky spolupráci ZČU s WITTE jsem věděl, na koho se obrátit. WITTE mi dalo příležitost získat zkušenosti a vědomosti v oblasti konstrukce, dalo mi příležitost osobního růstu a naučilo mě mnoho ze světa Automotive.

Kdybyste měl třemi slovy popsat Váš pracovní den, která by to byla a co děláte ve volném čase?

Konstrukce, komunikace, vedení. Volný čas trávím s rodinou, aktivně se věnuji muzice a sportu.

Virtuální prohlídka

Video

WITTE Automotive v ČR: Nejdek a Ostrov

Historie WITTE Automotive

Výroční výstava – 25 let

Pomáháme

Děláme svět lepším. Nejen kvalitní prací, ale také z dobrých skutků je tvořena naše firma. Podporujeme střední i vysoké školy. Běháme s těmi, kteří nemohou. Kromě finanční pomoci poskytuje firma WITTE také věcné dary do sportovních soutěží, jak pro nejmenší, tak pro dospělé.

Osudy našich zaměstnanců a jejich rodin nás zajímají.

Vašík se narodil jako zdravý chlapec. Po nástupu do školky přišlo první onemocnění. Z běžného zánětu středního ucha lékaři diagnostikovali diabetes a později byla potvrzena i svalová dystrofie. Díky rehabilitacím, ozdravným pobytům a celodenní péči Vašíkovy maminky, která po 11 letech opustila naši firmu, zdolává vlastní chůzí krátké vzdálenosti. Není v silách nikoho zachránit celý svět, ale pomáhat se dá i maličkostmi. Proto firma WITTE věnuje každoročně finance, které by vynaložila na rozeslání PF přání svým partnerům, ke zlepšení životních podmínek dětí jako je Vašík.

WITTE podporuje sport. Běháme s těmi, kteří nemohou. WITTE sport team.

WITTE se již loni stala sponzorem charitativního občanského sdružení Run With Those That Can't (Běháme s těmi, jež sami nemohou), jehož cílem je umožnit aktivnější život handicapovaným dětem a jejich rodinám. Na start Mattoni ½ Maratonu Karlovy Vary se každoročně postaví nejen několik desítek běžců z řad našich zaměstnanců, ale i speciální vozíček nesoucí logo naší společnosti. Mimo jiné podporujeme naše zaměstnance ve sportovních aktivitách v rámci WITTE BIKE TEAM i mimo něj. Naši zaměstnanci hrdě reprezentují firmu WITTE na různých sportovních akcích.

Podporujeme centrum zdraví a bezpečí a jejich malé edukační město Kruh bezpečí v Karlových Varech.

Jsme výrobci bezpečnostních prvků vozidel, proto myslíme i na naše nejmenší a na to, aby byli v bezpečí i v tomto hektickém světě. Proto již dlouho spolupracujeme s organizací Centrum zdraví a bezpečí. Zde se děti naučí jak se zachovat při nehodách, požáru a v jiných krizových situacích nebo jak si přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách mimořádné události. Součástí areálu je improvizovaná nemocnice, policejní služba, hasičská stanice, dopravní hřiště se železničním přejezdem a další venkovní lokality pro simulaci rizik.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků
Nyní odesíláte e-mail přímo společnosti WITTE Automotive a společnost LMC s.r.o. se nebude podílet na vyřízení tohoto e-mailu ani na zpracování osobních údajů, pokud je vaše zpráva obsahuje.